Ve vyřazovacích zápasech Šenkeřík v osmifinále porazil Martina Rašku, ve čtvrtfinále si hladce poradil s Pavlem Nevrlkou, v semifinále udolal Jana Kostku (všichni Valašské Klobouky) a ve finále zdolal Brňana Pavla Tůmu.

,,Po dlouhé koronavirové přestávce jsem si byl pouze jednou zahrát tenis. V období vládních restrikcí jsem si však snažil udržovat kondici. Často jsem si chodil zaběhat a doma jsem posiloval,“ svěřil se Jan Šenkeřík.

Turnaj v Luhačovicích ho zastihl v dobrém rozpoložení.

,,V duelu s Martinem Raškou, který v současné době myslí víc na maturitu, než na tenis, jsem prodal větší tenisové zkušenosti. Ve čtvrtfinále s Pavlem Nevrlkou jsem dokázal udržet balón na kurtu a valašskoklobouckého soupeře se mi podařilo překonat pestrou hrou,“ zavzpomínal na první dva souboje v pavouku zlínský tenista Šenkeřík.

Tomu se dařilo i ve zbývajících dvou utkáních.

,,V semifinále s Kostkou, v němž byla k vidění spousta dlouhých výměn, jsem prohrával už 1:4. Dlouho jsem si totiž zvykal na nepříjemný herní styl tenisty z Valašska. Honza ale ve zbytku zápasu začal dělat chyby a proto se mi duel podařilo otočit. Zajímavý průběh mělo finálové utkání. V něm jsme s Pavlem Tůmou pravidelně prohrávali svoje podaní. Já jsem však byl v zápase trpělivější. Souboj o první příčku ale za stavu 5:4 přerušil déšť. A protože ani po delší přestávce nepřestalo pršet, tak hlavní organizátor Jan Nahodil turnaj ukončil a vyhlásil mě jeho vítězem,“ prozradil třiadvacetiletý Jan Šenkeřík.

V Luhačovicích se hrály ještě dvě soutěže.

Soutěž velké útěchy (o 9. místo) vyhrál Martin Raška, který si ve finále poradil s Lubošem Sojkou (oba Valašské Klobouky) 6:4.

Ve finále Soutěže malé útěchy (o 17. místo) domácí luhačovický Milan Miklas porazil valaškoklobouckého Jana Nahodila 6:3.

Na antukových kurtech v lázeňském areálu v Luhačovicích si zahrálo 24 tenistů.

Druhý turnaj letošního valašského ATP se hraje už tuto neděli 13. června na šesti antukových kurtech ve Zlíně na Vršavě. V případě deštivého počasí se turnaj odehraje v hale. Prezentace končí v 8.50 hodin. Začátek je v 9 hodin. Ve Zlíně se nejprve bude bojovat v základních skupinách, nejlepší dva tenisté z každé skupiny postoupí do vyřazovacích zápasů. Turnaj vyvrcholí finálovým utkáním po 15. hodině. Startovné je 500 Kč.

VÝSLEDKY 1. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2021:

Osmifinále:

Martin Plášek (Luhačovice) – Petr Andrýs (Valašské Klobouky) 6:3, Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Miroslav Raška (Valašské

Klobouky) 6:2, David Krátký (Uherský Brod) – Luboš Sojka (Poličná) 6:4, Pavel Tůma (Brno) – Pavel Andrýs ml. (Valašské Klobouky) 6:1, Jan Šenkeřík (Zlín) – Martin Raška (Valašské Klobouky) 6:2, Pavel Nevrlka (Valašské Klobouky) – Kamil Malota (Luhačovice) 6:3, Dušan Machala (Zlín) – Dušan Máčalík (Luhačovice) 6:4, Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Dušan Struhař (Luhačovice) 7:6.

Čtvrtfinále:

Plášek – Hnaníček skreč, Tůma – Krátký 6:2, Šenkeřík – Nevrlka 6:1, Kostka – Machala skreč.

Semifinále:

Tůma – Plášek 7:6, Šenkeřík – Kostka 6:4.

Finále:

Jan Šenkeřík – Pavel Tůma 5:4 předčasně ukončeno kvůli dešti.