„Byla smůla, že byl jako já nasazen do spodní části pavouku a narazili jsme na sebe už v semifinále,“ posteskl si Michal Juřena, podle kterého jeho protivník vyhrál zcela zaslouženě.

„Byl o třídu lepší. Nutno podotknout, že se racketlonu věnuje naplno a na rozdíl ode mne je profesionál. Trénuje minimálně třikrát více než já,“ upozornil zlínský sportovec.

„Navíc asi proti jedinému mi nevyhovuje řazení disciplín, kdy se hraje od nejmenší rakety po největší,“ posteskl si výborný hráč tenisu a squashe, tedy závěrečných dvou duelů každého klání.

Pracovní povinnosti Juřenovi nedovolí zúčastňovat se většiny podniků Světového poháru, a vylepšovat si tak své postavení ve světovém žebříčku, kdy aktuálně okupuje pěkné 63. místo. Proto na nadcházejícím světovém šampionátu v Norimberku s největší pravděpodobností nebude zařazen do elitního turnaje bojů o titul.

„Pokud se přihlásí 32 hráčů v žebříčku přede mnou, nastoupím v béčkové skupině,“ očekává Juřena.

Větší ambice tak bude mít poslední listopadový víkend v Německu v kategorii družstev, kam Česko vyšle aktuálně nejkvalitnější tým. Kromě jedničky Veselého a Juřeny bude barvy čtyřčlenného reprezentačního výběru hájit Jan Port a nejlepší hráčka světa mezi ženami Martina Kakosová.

„Rádi bychom vybojovali některou z medailí. Za největší konkurenty považuje výběry z Finska a Švédska,“ dodal 30letý racketlonista.