V závodu složeném ze 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, dosáhl výsledného času 55:25. Stříbro vybojoval Jan Volár (Etriatlon Team, 56:11), třetí místo bral za čas 57:05 Aurel Sinko-Uribe z Maďarska.

 ,,Po plavání jsem šel z vody společně s maďarskými reprezentanty Aurelem Sinko-Uribem a Abelem Sinko-Uribem. Ovšem rozhodující moment celého závodu nastal už po první bójce, kdy se oba Maďaři začali vzdalovat všem ostatním soupeřům. Tam jsem si řekl, že se jich budu snažit udržet. Z vody se pak vybíhalo do kopce, kde byli Maďaři pomalejší. V tomto úseku závodu jsem je předběhl a na kolo jsem vyjížděl na první příčce. A protože jsem si všiml, že na ní mám poměrně solidní náskok, tak jsem zrychlil a potom už jsem na zlaté pozici vydržel až do cíle,“ radoval se z velkého úspěchu vsetínský triatlonista ve službách Titan Trilife Zlín Radim Grebik.  

5. turnaj ATP Valašska ve Zlíně
Pátý turnaj ATP Valašska vyhrál útočně naladěný Martin Plášek z Luhačovic

 Z dalších zlínských triatlonistů skončil Filip Václavík (58:37) osmý, Václav Bednarský (1:01:46) devatenáctý, Daniel Tkáč (1:01:51) dvacátý, Vojtěch Šanda (1:06:15) sedmatřicátý, Roman Dlabaja (1:08:58) dvaapadesátý, David Sedlařík (1:15:21) třiasedmdesátý, Marek Kubalčík (1:16:25) pětasedmdesátý a Karel Janák (1:30:15) pětaosmdesátý.

Reprezentanti Titan Trilife Zlín byli v Brně úspěšní byli i v jednotlivých kategoriích. Filip Václavík obsadil druhé místo v kategorii mužů 24 – 29 let. Daniel Tkáč se stal mistrem republiky v kategorii čtyřicátníků. Roman Dlabaja skončil na stříbrné pozici v kategorii padesátníků, Marek Kubalčík byl mezi nimi čtvrtý. A Karel Janák obsadil v mužské kategorii nad 60 let páté místo.

V závodu žen z triatlonistek Zlína byla Tereza Svobodová (1:04:26) desátá a Lucie Miklišová (1:08:41) osmnáctá. Tereza Svobodová se zároveň stala vícemistryní České republiky v kategorii žen do 23 let.