„Na strojárně (střední průmyslová škola – pozn. red.) hráváme docela často a i jsme tam v létě trénovali, takže jsme zvyklí. Tady ta hala (SH Euronics – pozn. red.) s povrchem tarkett, to je jiné. Těšíme se už na domácí hřiště. Prostředí je menší, akustika a kulisa lepší. V Otrokovicích neprohráváme," poznamenal 29letý gólman.

Prvním sokem v nové sezoně zde bude pro Pantery Sparta Praha, a to už teď v sobotu 10. října od 18 hodin. Cíl týmu je jasný. „Je to zápas o šest bodů, musíme jej vyhrát," prohlásil Michajlovič.

Do střetnutí se svým mužstvem vstoupí se třemi body, které Panteři získali v úvodních třech kolech sezony. V tabulce jsou osmí. Z prozatímního dění má zkušený brankář pozitivní pocit, přičemž věří v narůstající sportovní formu. „Oproti loňsku je to dobré. Nesužují nás zranění a hra je pořádnější. I v kabině, kde to loni nefungovalo, je to lepší. Půjdeme nahoru herně i výsledkově," nabídl svůj pohled.

Aby se tak do puntíku stalo, budou Panteři potřebovat odstranit nedostatky z prohraných duelů s Vítkovicemi a Brnem. Trápilo je špatné blokování střel a nedůraz v brankovišti. „Určitě si k tomu něco řekneme. Pořád to trénujeme, v přípravě na Sokol cupu nám to šlo výborně, ale teď dva zápasy vůbec," potvrdil Michajlovič.

Mrzuté to pro Pantery bylo obzvlášť v pondělní bitvě s brněnskými Buldoky. V závěrečných třech minutách přišli o vedení 3:4. Smolně tak skončilo utkání, které mělo slavnostní předehru. S klubem se rozloučili Jan Krkoška, Martin Krkoška, Matěj Koňařík, Jan Valčík a Michal Hradil. „Koňařík a Valčík s námi ještě loni hrávali, ale letos už toho asi měli plné kecky. Nepřemlouvali jsme je. Působí ve Zlíně, jsou velmi dobří a my jim přejeme jen úspěchy," sdělil otrokovický akrobat v bráně, který si legend velmi cení.

„Jsou to super kluci, nezkazí žádnou srandu. Škoda že odešli," zalitoval. Zavzpomínal přitom ještě na to, jak s Janem Krkoškou tvořil dvojici. „Dva nebo tři roky jsme chytali spolu a bylo to vynikající. Hodně jsem se od něj naučil. Byl pro mě výbornou konkurencí," uvedl Radovan Michajlovič.

Sám bránu Panterů hájí úspěšně dál, nicméně metu pro letošní sezonu má jen týmovou. „Chci do play-off. Osobní cíl nemám. Reprezentaci jsem si zkusil a teď už do ní půjdou asi jiní gólmani, mladší," usmál se na závěr sympatický brankář.