Během nadcházejících dnů se hráči a vedení klubu rozhodnou, zda přijmou nabídku startu v nejvyšší soutěži, navíc z důvodu plánované jarní rekonstrukce Stadionu mládeže hledají zázemí pro odehrání domácích odvet.

Úspěch po sobotním vítězství nad Petrovicemi (20:13) svěřenci trenéra Jana Tvrdoně patřičně oslavili. Vše umocnila skutečnost, že si po dlouhých 14 letech vybojovali právo startu mezi ragbyovou elitou. „Extraligu jsme mohli hrát už dříve, ale kvůli špatnému stavu hřiště, na kterém si kluci přivodili několik zranění, jsme v klíčových bojích na postup nedosáhli,“ zavzpomínal zlínský místopředseda Martin Dosoudil.

Výměna nevyhovující hrací plochy spojená s rekonstrukcí celého areálu Stadionu mládeže by měla začít na podzim. „Když teď ve Zlíně bude hrát nejvyšší soutěž ragbyový klub, tak bychom si mohli vyměnit hřiště s druholigovými fotbalisty,“ zažertoval Dosoudil, který již s vážnou tváří netrpělivě očekává, jak a kdy proměna jejich stánku proběhne. „Trénovat bychom měli na fotbalových hřištích v okolí, ale mistrovské zápasy nás zde asi odehrát nenechají, kluby mají strach ze zničení. Navíc rozměry hřiště pro fotbal nesplňují požadavky pro ragby, schází zde výběhové zóny za brankami,“ vyjmenoval Dosoudil překážky, proč je obtížné sehnat místo pro jarní extraligová utkání.

Podle místopředsedy by plánovaná utkání podzimní části, která skončí druhý listopadový víkend, měl zlínský tým stihnout sehrát na svém stadionu. „Máme ekonomickou krizi, očekávám zpoždění zahájení rekonstrukce. Každopádně se budeme snažit vyměnit pořadatelství, abychom nejlépe všech devět duelů na podzim sehráli doma. Pokud se s některým z klubů nedohodneme, ve hře je varianta odehrát některý z jarních duelů v Olomouci.

Nejraději bychom odvety absolvovali u našich soků,“ přeje si hrající funkcionář zlínského klubu. „Celá sezona bude ekonomicky velmi náročná, protože minimálně šestkrát pojedeme do Prahy. Navíc kluci jsou ryzí amatéři, takže sehrát třeba dva víkendy po sobě v hlavním městě bude pro některé velmi časově složité,“ je přesvědčen Dosoudil.

S postupem mezi elitu, která startuje poslední víkend v srpnu, vzrostou zlínskému klubu náklady. Rozpočet pro extraligu bude vyšší o několik stovek tisíc korun. „Potřebovali bychom najít silného finančního partnera, kterého ale zatím nemáme. Když po čtrnácti letech budeme znovu v extralize, věřím, že se nám podaří nějakého získat. Jestli ale skutečně budeme hrát nejvyšší soutěž, se rozhodne na pondělním zasedání klubu,“ pravil místopředseda.

V případě postupu do extraligy by ve Zlíně chtěli mít pro nadcházející ročník k dispozici minimálně 30členný kádr. Ke zvýšení kvality navíc bude třeba současný tým posílit. „Chystáme se oslovit tři hráče. Avšak z extraligy to nikdo nebude, všechny celky nejvyšší soutěže se snaží udržet své hráče. Vsadíme tedy na střídavé starty ragbistů z první ligy, možná právě z Olomouce,“ prozradil Dosoudil.