Podle papírových předpokladů totiž svěřenci trenéra Jana Tvrdoně neuspěli na půdě pražské Sparty, kde na padesát bodů domácích odpověděli pouze třemi.

Deset minut Zlínští zásluhou výborné obrany drželi se Spartou krok. Poté však přišlo zranění klíčového hráče – Juříka. „Coby nejzkušenější je tahounem týmu. Bohužel si natrhl lýtkový sval, a mimo hru tak bude minimálně měsíc,“ posteskl si Martin Dosoudil, hrající místopředseda klubu. „Poněvadž se chvíli po něm zranil také jeho náhradník Štěrba, náš tým se následně dostal do útlumu a bez šance na vítězství jsme se už pouze snažili utkání se ctí dohrát,“ přiznal Dosoudil.

V sobotu do Zlína přijede třetí tým soutěže a zatím neporažená Slavia Praha. „Třebaže nejdeme do utkání s poraženeckou náladou, reálně na vítězství asi pomýšlet nemůžeme. Soupeř je zkušenější, váhově lépe stavěný, čehož bude zřejmě využívat především v rojích. Pokud bychom uhráli přijatelný výsledek jako naposledy doma s Pragou (10:29 ), byli bychom asi spokojení,“ připustil Dosoudil, podle kterého si jeho tým věří na první vítězství zejména v prvním říjnovém domácím duelu s brněnskou Bystrcí. „Patří do stejné výkonnostní kategorie jako my nebo Petrovice,“ dodal. ⋌(mb)

SPARTA PRAHA – RC ZLÍN 50:3 (24:3)

Body Zlína: Talaš 3 TK.

Zlín: Krajčovič, Křemének, Gregůrek, Najman, Hejmala st., Prokeš, Juřík, Novosád, Láník, Kotík T., Talaš, Hejmala ml., Prokop, Stoklásek L., Jančí. Střídali: Štěrba, Jasnos, Kotík M., Venglář, Tvrdoň, Dosoudil.