DRAGON BRNO - ZLÍN 83:12 (26:9)

„Zápas se od prvních minut pro nás vyvíjel nadějně, ale ve druhé půli jsme již nestačili tempu, neměli jsme kvalitní hráče k vystřídání, což se nakonec projevilo,“ uznal místopředseda zlínského ragbyového klubu Martin Dosoudil.

Úvod střetnutí však předčil veškerá očekávání. Hosté na draky vletěli, zatlačili na vlastní dvaadvacítku a z prokopnutého trestného kopu se ujali vedení 3:0. „Soupeře jsme naším nástupem asi hodně překvapili, ale zároveň se tím probudili a rozjeli. Nakonec si na nás smlsli,“ podotkl Dosoudil.

Svěřenci trenéra Tvrdoně si ze dvou vysokých porážek s favority soutěže ale hlavu nedělají. Porazit mužstva české ragbyové špičky by se rovnalo malému zázraku. „Kluci jsou na tom psychicky dobře. Porážky se daly očekávat, přesto ne v takové výši. Ale jsme připraveni bojovat a rvát se o co nejpřijatelnější výsledky,“ burcuje Martin Dosoudil.

Na zlínské soupisce již v Brně nechyběl Jihoafričan Bob Hodgson. „Den před zápasem jsme vyřešili veškeré formality. Nastoupil v základní sestavě, ovšem bylo znát, že má kvůli zranění určité tréninkové manko, takže jsme jej v průběhu zápasu vystřídali,“ vysvětloval Dosoudil.

Po dvou zápasech venku se tuto sobotu zlínští ragbisté představí poprvé v sezoně vlastním fanouškům, od 14 hodin přivítají pražský celek Praga, který v minulém ročníku skončil třetí. „Dá se očekávat, že utkání bude podobné předchozím dvěma. Hosté sem přijedou jako favorité. My můžeme opět pouze překvapit. Ragby je akční hra, karty jsou rozdány jasně,“ dodal Martin Dosoudil.

Sestava Zlína: Galetka, Gregůrek, Krajčovič, Kůrka, Hejmala st., Prokeš, Juřík, Novosád, Láník, Žilka, Talaš, Štěrba, Prokop, Jančík, Hodgson. Střídali: Jasnos, Malina, Venglář, Kotík M., Vojanec, Chudárek. Trenér: Jan Tvrdoň.