Odhodlaní Valaši si slibují, že v tomto utkání začlení do týmu mladé odchovance a na plno vyzkouší nový způsob hry. Bude to také první zkouška pro nového teprve třiadvacetiletého kapitána Josefa Hubáčka.

„Chceme se prezentovat jednoduchým rychlým ragby. Systém máme nastavený tak, abychom byli konkurence schopní i proti nejlepším týmům,“ prozradil hlavní trenér Jan Tvrdoň.

Oproti minulým sezonám se může Zlín jako jedno z mála mužstev pochlubit tím, že nepovolává do svých služeb hráče jiných klubů.

„Tento ročník odehrajeme pouze se zlínskými odchovanci. Samozřejmě to neznamená, že máme plný stav. Jsme nesmírně rádi za každého nového člena, který má chuť zkusit náš sport,“ vysvětlil Tvrdoň.

Trenéra ragbistů také uklidňuje, že není zraněn žádný z mládežnických reprezentantů a ke hře bude připraven i poslední zlínský člen národního týmu Mirko Zemanovič, který se prozatím nevrací do zahraničí.

V prvním domácím zápase se zlínští borci postaví proti týmu Havířova v neděli 10. září a o dva týdny později přivítají na Stadionu mládeže Brno Bystrc, které doma na jaře porazili po dlouhých deseti letech.