Ten je složený z Novozélanďanů hrajících v Evropě. Poslední zlínský odchovanec, který hrál za národní tým, byl v listopadu 2013 Tomáš Hlaváček. Předvedl se tehdy právě ve Zlíně v mistrovském utkání proti Ukrajině. Nynější reprezentant a klíčový muž ševců Zemanovič má na svém kontě starty v anglických i francouzských soutěžích.

Co se ve vás odehrávalo, když jste se dozvěděl o svém reprezentačním startu?
Měl jsem obrovskou radost, vždycky jsem chtěl reprezentovat. Beru to jako velkou čest a privilegium nastoupit v zápase s českým lvem na dresu.

Jak na to reagovala rodina a přátelé?
Bylo to všechno dost narychlo. Já se to dozvěděl v úterý a v pátek už jsem odjížděl do Prahy na společný trénink před zápasem. Řekl jsem o tom jen nejbližším. Myslím, že největší radost měl děda, ten je velký sportovec a vím, že ho to moc potěšilo.

Nastoupil jste v utkání proti týmu New Zealand Ambassadors. Jak těžký to byl zápas?
Hrál jsem asi třicet minut ve druhém poločase. Pro mě to byl zatím nejkvalitnější soupeř, proti jakému jsem kdy nastoupil. Bylo vidět, že ragby mají protihráči v krvi a hrají ho od dětských let. Měli vynikající a šikovný útok a velmi tvrdou obranu. Já si hru užil na sto dvacet procent.

Prošel jste kluby v Anglii i Francii. Jak velká to pro vás byla zkušenost?
Období, kdy jsem hrál v zahraničí, pro mě bylo hlavně ukázkou toho, že člověk na sobě musí opravdu makat. Konkurence v cizině je velká. Na jeden post v týmu připadá i pět a více hráčů, ale hrát může jen jeden nebo dva. Zkušenost to byla skvělá, poznal jsem, jak náš sport funguje jinde, a to jak na hřišti, tak mimo něj.

Předáváte své zkušenosti spoluhráčům zde ve Zlíně?
Tady je super parta lidí, která působí u ragby. Pokud je potřeba, snažím se poradit a být nápomocný hlavně hráčům, kteří s ragby začínají. Je to sport pro každého, ať jste malý, nebo velký, rychlý, nebo pomalý. Ve Zlíně se budou pořádat otevřené tréninky pro každého, aby mohl člověk přijít a všechno si vyzkoušet. Myslím, že to je nejlepší místo, kde předat něco ze svých zkušeností. Ragby určitě stojí za zkoušku, je to nádherná, tvrdá a férová hra.

Kam se budete v ragbyovém životě ubírat dále?
To je pro mě těžká otázka. Momentálně zůstávám tady v České republice, ale určitě bych se v budoucnu chtěl ještě vrátit do zahraničí. Záleží na okolnostech, uvidíme.

J. Navrátil