„Tak našlapaný už český mistrák hodně dlouho nebyl. Hlavně první závod slibuje dramatickou podívanou,“ láká na úvodní podnik do okolí Valašského Meziříčí zlínský jezdec, jenž bude i letos sedlat vůz Mitsubishi Lancer Evo IX. Oproti předchozí sezoně však výrazně vylepšený.

„Podařilo se nám sehnat poslední věci k tomu, abychom mohli říct, že jsme konkurenceschopní, i co se týče výbavy a dalších doplňků vozu,“ těší Jana Jelínka, kterého bude navigovat osvědčený parťák z Otrokovic Miroslav Kotěna. Zlínská dvojice bude k vidění především v domácím šampionátu, chystá však i pár zpestření.

„Rádi bychom se kvůli našim fanouškům i sponzorům představili ve vybraných sprintech na Kopné a ve Vsetíně,“ potvrdil Jelínek. To největší překvapení si ale nechal na samotný závěr. Jeho dalším cílem je totiž účast v některém ze závodů mistrovství světa.

„V tuto chvíli ale nedokážu říct, zda se nám to povede ještě letos či až příští rok. Zatím je vše otevřené. Stoprocentně ale víme, že budeme chtít závodit na asfaltu, protože se šotolinou máme pouze minimální zkušenosti,“ dodává 32letý pilot.

To je ale teprve hudba budoucnosti. Zpět do reality. A tou je v každém případě zejména příprava na příští víkend, kdy startuje Valašská rally. „Se závěrečnými testy začneme ve středu, času tedy máme ještě dostatek. V posledních týdnech jsme navíc hodně trénovali a zkoušeli, takže si myslím, že připraveni na novou sezonu budeme po všech stránkách,“ pokračuje optimisticky Jelínek.

Snad tedy bude mít v úvodu sezony víc štěstí než loni, kdy na Valašsku kvůli poruše diferenciálu skončil hluboko v poli poražených. „Umístění v první desítce by mě jistě potěšilo. Mezi produkčními vozy chceme atakovat příčky nejvyšší,“ má jasno zlínský jezdec.

Robert Štach