„Věřím, že do konce tohoto týdne stihneme připravit potřebné zázemí, abychom v příštím týdnu mohli otestovat nové auto, které se právě v těchto chvílích dokončuje,“ nastínil aktuální situaci Roman Kresta, šéf nového týmu Kresta Racing, jenž je v těchto dnech opravdu na roztrhání.

„Jsem sice sám sobě svým pánem, nicméně to s sebou přináší i podstatně víc odpovědnosti,“ přidává další poznatek rodák z Trnavy na Zlínsku.

Pevně však doufá, že podobně náročný bude jen samotný začátek.

„Ten bývá vždy nejtěžší, když se něco nového rozjíždí. Hierarchie týmu už je dána a vše se začíná rozbíhat, aniž bych do toho musel zasahovat. Věřím proto, že v dalším průběhu roku už budu mít mnohem víc času na rodinu i na své další aktivity, protože mám kolem sebe lidi, na které se mohu plně spolehnout,“ říká bývalý tovární jezdec týmu Ford, jenž na konci uplynulého roku ukončil spolupráci se společností BPA Sport Marketing, která jej předtím řadu let zastupovala.

Tím se mu uvolnily ruce a mohl se vrhnout do nové práce, ačkoliv přiznává že po havárii na loňské Barumce měl sto chutí se vším skončit.

„Po obrovských a náročných přípravách a ještě větším očekávání jsem z toho byl hodně špatný. Od té doby se však spousta věcí změnila. Proběhla řada jednání s našimi dlouhodobými partnery a z toho vyplynula další spolupráce. Času na přípravu nové sezony sice moc nebylo, ale o to víc se teď těšíme na samotný začátek. Jsme na dobré cestě,“ uvedl úřadující mistr republiky.

A jen s těmi nejvyššími ambicemi vstupuje posádka Roman Kresta - Petr Gross i do sezony 2009.

„V tuto chvíli můžeme potvrdit účast v celém domácím mistráku, který je pro nás prioritou číslo jedna. V rámci testování ale můžeme operativně zařadit i účast v některém ze sprintů, jak tomu bylo loni v případu Kopné,“ prozradil 32letý pilot, který bude i nadále v roli konzultanta pomáhat účastníkovi mistrovství světa Martinu Prokopovi.

Robert Štach