Do závodu pořádaného Rally klubem Šternberk v AČR vyrazilo 88 dvojic. Nejen posádky, ale hlavně členové týmů museli v servisní zóně bezpodmínečně dodržovat vyhlášená epidemiologická opatření. Soutěž byla zároveň vyhlášena jako rally bez diváků. Jen díky těmto opatřením bylo možné čtvrté klání Liqui Moly Rallysprint Série a Poháru 2+ odjet.

A přední posádky si toho zřejmě byly vědomi, protože průběh závodu připomínal napínavou detektivku. Roman Odložilík sice nakonec závod ovládl stylem start-cíl, ale jeho náskok na čele byl po celou soutěž v řádech pouhých vteřin a do posledních metrů soutěže neměl nic jisté.

„Před závodem jsme nepočítali, že bychom na jejím konci mohli být nejrychlejší posádkou. Ale jak se soutěž postupně vyvíjela, hrálo nám to do not. Trať sprintu byla poměrně rychlá a místy až nebezpečná. Přesto musím velice poděkovat pořadatelům, že dokázali v této ´divoké´ době závod uskutečnit. Z vítězství mámě v týmu všichni obrovskou radost,“ přiznal v cíli vítězný Roman Odložilík.

Na druhém místě se až do předposlední zkoušky držel kroměřížský Ondřej Bisaha, startující s Hyundaiem i20 R5. Nakonec mu však stupně vítězů nebyly souzeny, v poslední zkoušce ho přeskočili Adam Březík a Petr Semerád. Březík dokonce vybojoval dvě dílčí vítězství v obou průjezdech nejdelší zkoušky soutěže Jívová.

„Hlavně jsem se chtěl více seznámit s vozem specifikace R5 a sbírání další zkušeností, neboť s tímto autem nemám skoro nic odjeto. O to krásnější je, že jsme se dostali na druhé místo absolutně, což je pro mne výsledek z říše snů. Hlavně v porovnání se soupeři, kteří mají s R5 odjeto několik. Jsem rád, že jsem si s autem rychle porozuměl. Těší mne i to, že jsem dokázal uspět na trati, kde jsem doposud nestartoval,“ řekl v cíli Adam Březík.

Za výkony je potřeba pochválit i Bisahu a Martina Vlčka (oba Hyundai i20 R5), jejich celková ztráta na vítěze byla po odjetí více než 62 kilometrů pouhých 6,3, resp. 9,8 vteřiny.

Výsledky Futures Contproduct Rally Morava 2020

1. Odložilík – Tureček (Škoda Fabia Rally2 evo) 32:05,9

2. A. Březík - Omelka (Škoda Fabia R5) + 2,2

3. Semerád - Hovorka (Škoda Fabia R5) + 4,2

4. Bisaha - Těšínský (Hyundai i20 R5) + 6,3

5. Vlček - Jugasová (Hyundai i20 R5) + 9,8

6. Adolf - Novák (Škoda Fabia Rally2 evo) + 58,8

7. Horák - Horák (Ford Fiesta R5) + 1:30,4

8. Kurka - Janovská (Mini JC Works WRC) + 1:31,2

9. Tomek - Zeman (Škoda Fabia R5) + 1:50,4

10. J. Dohnal - Vybíral (Renault Clio S1600) + 1:54,9