Ten jako jediný z elitní pětice neměl k dispozici vůz specifikace Super 2000. Závod absolvoval pouze s produkčním mitsubishi. „Před námi dojely tři dvoutisícovky, za námi Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC. S dosaženým výsledkem proto musíme být spokojení,“ řekl bezprostředně po dojezdu do cíle otrokovický pilot, který se představil na Vyškovsku vůbec poprvé.

Radost z dobrého výsledku mu tak kazila pouze skutečnost, že Peták, s nímž se před závodem dělil se stejným bodovým ziskem o druhé místo v absolutní klasifikaci, skončil o příčku výš. Navíc vítězný Odložilík už na něj ztrácí pouhý bod! „Já však kladu mnohem větší důraz na velký mistrák, sprinty beru spíš jen jako doplněk. Dnes jsem byl spokojený. Neudělal jsem žádnou větší chybu a co bude dál, v tuto chvíli neřeším,“ doplnil Valoušek.

Opačné priority má jeho regionální souputník Jaroslav Orsák. V Mezinárodním mistrovství České republiky třikrát v řadě nebodoval, čímž jeho předsezónní ambice vzaly za své. Nic na tom nezměnilo ani jedenácté místo z barumky. O to větší motivaci měl před sobotním sprintem, kvůli kterému čerstvě přesedlal i do nového vozu Škoda Fabia S2000. „Moc jsme toho před závodem nenatestovali, proto jsme začali hodně zvolna,“ řekl úvodem pilot z Valašských Klobouk.

Navíc ani počasí dvojnásobnému juniorskému šampionovi příliš nenahrávalo. Škodovku vyzkoušel na suchu, samotná soutěž ale probíhala spíš na blátě. „Ve druhé rundě jsme zvolili špatnou směs, vsadili jsme na měkké gumy a hodně nám to klouzalo. Teprve před závěrečnou sekcí jsme vše nastavili podle mých představ, stáhli jsme Pepu Petáka a dojeli jsme druzí,“ poznamenal ke svému finiši Orsák.

V cíli se tak musel sklonit jen před uměním Romana Odložilíka. To mu ale příliš nevadilo. Hlavní cíl byl splněn. Své největší soupeře o celkové prvenství udržel za zády a náskok v čele šampionátu ještě navýšil. „Dvě soutěže před koncem to máme výborně rozjeté. Věřím, že už se nestane nic nepředvídatelného a ve Vsetíně oslavíme na téměř domácí trati mistrovský titul,“ přeje si 25letý jezdec.

Spokojený mohl i Roman Odložilík, pro kterého se jednalo po dvou třetích místech a jedné druhé pozici o první sprinterský triumf v této sezoně. „Soutěž proběhla skvěle, nemohli jsme si víc přát. Vyšla nám volba pneumatik, i když v jednom případě nebyla zcela ideální, nebyla však ani špatná. Určitě jsme spokojení. Celkově to budeme mít ve sprintech ještě hodně těžké, ale uvidíme,“ okomentoval v cíli rodák z Roštění na Kroměřížsku své parádní představení.

Šampionát pokračuje 3. října svým předposledním podnikem, kterým bude Rally Jeseníky.

Celkové pořadí MČR ve sprintrally (po 6 z 8 závodů): 1. Jaroslav Orsák 129 bodů, 2. Josef Peták 97, 3. Pavel Valoušek 93, 4. Roman Odložilík 92, 5. Jan Štěpánek 62, 6. Karel Trněný 59.