Suverénní Odložilík

Bratrská posádka bratří Odložilíků patřila již před startem k horkým favoritům. Vyrazili do boje s osvědčeným Peugeotem 207 S2000 a byli připraveni spravit si chuť po nevydařené Barum rally. Již od začátku neponechali nic náhodě a výsledkem byl nejrychlejší čas na první rychlostní zkoušce.

Tento úspěch se jim pak podařilo zopakovat ještě dvakrát a v ostatních erzetách byli na dostřel špičce. Vyrovnaný výkon jim pak v konečném součtu stačil na absolutní vítězství v celé soutěži. Druhému v absolutním pořadí Jaroslavovi Orsákovi, který zde premiérově startoval s novotou vonící Škodou Fabia S2000, nadělili téměř sedmnáct vteřin.

Třetí protnul pomyslnou cílovou pásku Josef Peták, který se zde objevil poprvé od těžké havárie při Rally Krkonoše. Roman Odložílík se tímto vítězstvím udržel v boji o absolutního mistra ČR ve sprintrally pro rok 2009.

Smolař Štěpánek

Letošním pravidelným účastníkem sprintových soutěží jsou i Jan Štěpánek s Markem Omelkou. Jinak tomu nebylo ani ve Vyškově. Připravenu měli opět postarší, ale stále rychlou Škodu Octavii WRC. Již od začátku se potýkali s malými technickými problémy, i přesto se jim podařilo vyhrát druhou rychlostní zkoušku. Soutěž však pro ně skončila po šesté „erzetě“. Divácky efektní skok s tvrdým dopadem se příliš nelíbil technice a posádka byla nucena vůz odstavit kvůli poruše motoru.

Přiliš se nedařilo ani ostatním regionálním posádkám. Jiřímu Hanákovi s Mitsubishi vystavila stop převodovka již ve čtvrté rychlostní zkoušce, tato „erzeta“ se stala osudnou i pro Zdeňka Večerku s historickou Škodou 120S - u něj však byla na vině porucha motoru. Do cíle tak nakonec dorazila pouze na 69. místě absolutně chvalčovská posádka bratří Nedbalových. Ti zde startovali tradičně v kategorii historických automobilů se Škodou 100L.

Předposlední soutěží MČR ve sprintrally bude 3. října 2009 AZ Pneu rally Jeseníky s centrem ve Šternberku.

Ivo Novák