„Je to pro mě velká výzva. Věřím, že se nám vyhnou technické problémy, získáme body a v celkovém pořadí se posuneme někam nahoru,“ říká aktuální šestý muž sprinterského šampionátu.

Za určitých okolností se může dokonce probít až na třetí místo, což by bylo parádní vyvrcholení celé sezony.

„Je to sice spíš matematika, uvidíme, co se ještě bude jednotlivým soupeřům škrtat za výsledky, ale stát se to může,“ potvrzuje Pantálek.

A svou šanci na životní výsledek podpoří i startem ve voze specifikace Super 2000. Na poslední chvíli to sice vypadalo, že z plánované akce sejde, ale nakonec vše dobře dopadlo a Pantálek představí vůz Fiant Grande Punto S 2000 už na Valašsku.

„V jednání byla nějaká testování a jsem jsem rád, že vše klaplo. Už příští rok bychom chtěli s novou dvoutisícovkou absolvovat celý mistrák ve sprintech,“ poodhalil želechovický pilot plány do nadcházející sezony.

Ve Vsetíně tak bude oproti svým soupeřům v mírné technické výhodě, ačkoliv za volant nového fiatu usedne v rámci soutěže vůbec poprvé.

„Vsetínská trať je hodně technická, rychlých pasáží zde není mnoho. To mi maximálně vyhovuje. Z nového vozu mám jen ty nejlepší dojmy a věřím, že během soboty dokážu využít potenciálu, který ve voze je,“ přeje si Pantálek, kterého v předchozím závodě v Jeseníkách vypekla technika.

Na nejdelší rychlostní zkoušce jej vyřadil defekt, a protože ztráta na bodované příčky byla téměř nedostižná, ze závodu odstoupil. První pokus o posun do první pětky absolutní klasifikace tak nevyšel. Nyní má druhou šanci.

„Věřím, že tentokrát už to vyjde. Byla by velká škoda, kdybych takovou příležitost promarnil. Adeptů na vítězství je však hned několik. Vyhrát může až deset posádek. Hodně napoví také počasí,“ říká před víkendem jezdec Gemini Rally Teamu, jenž loni obsadil ve Vsetíně šestou příčku.

„Letos bych chtěl ale skončit ještě výš,“ dodal závěrem.

ČTĚTE TAKÉ: Vsetínská Würth Partr rally uzavře sprintovou sezonu

Robert Štach