Valouškovo vozidlo prorazilo v páté rychlostní zkoušce svodidla a zřítilo se o několik metrů níž. Přítomné diváky v tu chvíli polil pot. Otrokovický jezdec se snažil dohnat ztrátu z úvodu soutěže a hodlal ještě zaútočit na vedoucí postavení Jaroslava Orsáka. Po čtyřech měřených testech na něj ztrácel deset vteřin.

„V úvodu rally jsme zvolili špatné gumy. Chtěli jsme trochu zariskovat a vsadili jsme na slicky. Tato volba se ale ukázala jako špatná. Auto nás neposlouchalo, několikrát jsme chybovali. Přesto jsme byli stále ve hře a po přezutí na mokré gumy jsme chtěli boj o první místo ještě trochu zdramatizovat,“ líčil Pavel Valoušek, co předcházelo jeho havárii.

V páté erzetě přestřelil nájezd z vedlejší silnice na hlavní, zadkem prorazil svodidla a spadl několik metrů pod úroveň silnice do motokrosového areálu. „Gumy ještě nebyly dostatečně zahřáté, což se mi v zatáčce vymstilo. Chtěl jsem získat pár vteřinek tím, že půjdu do zatáčky na brzdy. V první chvíli jsme ani nevěděli, že letíme mimo trať. Pak už zbývalo jen počkat, jak celý pád dopadne. Na tu hrůzu ale musíme být vděční za to, že se nám nic nestalo,“ oddechl si někdejší účastník juniorského mistrovství světa.

Ihned po pádu prokázal Valoušek náturu bojovníka a v soutěži chtěl dokonce pokračovat, nicméně jeho mitsubishi se z bláta nedostalo a před Rally Hustopeče jej pravděpodobně čeká delší pobyt v servisních dílnách.

(rš)