Tomaštík na trať vyrazil se startovním číslem jedna na svém voze a plně využil výhody relativně čistého asfaltu oproti svým soupeřům. ,, Historici kteří jeli před námi dokáží jet také hodně, ale jistě jsme měli oproti svým soupeřům jistou výhodu. Sice po dešti docela klouzalo, ale přesto jsem si jízdu s wéercéčkem na domácích tratích náramně užil. Hlavně pak na kultovním Vesníku, na který jsem se coby dítě chodil strašně rád dívat na své předchůdce," vzpomenul na časy svého mládí vítěz vsetínské rally. ,, Každopádně soutěž to byla opravdu těžká i díky podmínkám na trati, které hodně poznamenal déšť. Pocit vítězství si proto náramně užíváme ", svěřil se na cílové rampě spokojený vítěz soutěže.ve Vsetíně Tomaštík, který sváděl největší souboj se slovenským účastníkem mistrovství světa Martinem Kočím.,, Pro nás byla soutěž především testem nma další závody, ovšem velmi dobře jsme si zde zazávodili v kvalitní konkurenci. Se druhým místem jsme tedy nadmíru spokojení," liboval si Kočí.

Vítězem Rally sprint série 2015 je Bisaha
Hlavní pozornost se ale kromě soubojů pilotů se špičkovými čtyřkolkami obrátila v okolí Vsetína na duel o premiérový titul šampiona Rally sprint série vypsané pro vozy s poháněnou přední nápravou, které bylo zúženo na dvojici zlínských pilotů Smékal - Bisaha.

Vítězství v premiérovém ročníku Rally sprint série vypsané pro vozy s poháněnou přední nápravou si po boji s Egonem Smékalem připsala zlínská posádka Ondřej Bisaha se spolujezdcem Petrem Píšou a vozem Citröen DS3 R3 max. Pilot Citröenu opanoval šest z osmi rychlostních testů a v podstatě zvítězil stylem start - cíl a svému největšímu soupeři tak nedal příliš šancí. Před soutěží si ale dělal starosti především s nepříliš příznivým nastavením svého vozu na mokrý povrch. ,, Bylo to opravdu hodně rychlé a mi si to užívali i přes obavy z mokré trati od začátku až do konce , snad i díky znalosti tratí z předchozích ročníků,"smál se v cíli soutěže novopečený šampion rallysprintové série dvoukolek, jenž před závodem hodně laboroval s nastavením svého vozu .

,, Včera jsme totiž stihli nachystat nastavení podvozku na mokrý povrch, o kterém jsem delší dobu přemýšlel a které dnes parádně fungovalo. Dopoledne jsme jej jen lehce upravili a parádně jsme se svezli. Motor vozu jsem ale téměř nevypínal, abychom nedopadli stejně jako na barumce, kdy jsme auto před poslední vložkou bohužel nenastartovali," vzpomenul smolný okamžik z domácího vrcholu sezóny šampion. ,, Oslavy určitě budou veliké, ovšem pomalu začínáme pomýšlet na další sezónu. Rádi bychom se posunuli zase někam o kousek dál, takže pokud by se našel nějaký tým, který by měl zájem nás podpořit třeba v bojích s nějakou čtyřkolkou, budeme rádi," rozhodil na dálku sítě Bisaha, jehož mechanici i s e spolujezdcem na cílové rampě řádně zvlažili šampaňským.

" Pouze" titul vicemistra zůstal díky bodovému systému škrtání jedné ze soutěží v rukou posádky Egon Smékal - Monika Hýbnerová. Zlínská posádka tratě brázdila se starším, ovšem o něco méně výkonným typem Citröenu DS3 R3 , což také hrálo při souboji o titul jistě nemalou roli. ,, Dělali jsme co se dalo, ovšem bohužel ten rozdíl v technice je oproti Ondrovému vozu docela markantní. Druhé místo rozhodně není špatné, ovšem celou sezónu jsme se snažili jet co nejlépe a o titul se i tady pokusili zabojovat. Promarněná šance tedy samozřejmě zamrzí," neskrýval zklamaní Egon Smékal, jenž za Bisahou zaostal o padesát vteřin, což je v tak krátké soutěži opravdu propastný rozdíl ,, V těžkých technických úsecích jsme se docela drželi a zajížděli rychlé časy, ovšem jelo se zde i hodně do kopce a tady prostě ten výkon našemu vozu chyběl. Co bude v příští sezóně zatím nevíme, ovšem minimálně v sérii bychom se opět rádi ukázali," plánuje druhý muž dvojkolkového šampionátu, ovšem nevyvrátil ani možnost přesednutí do silnějšího vozu.

Výsledky VII. Říha Group Partr Rally Vsetín 2015

Rallysprint serie 2WD
1. Bisaha Ondřej / Píža Petr Citroën DS3 R3T 43:13.5
2. Smékal Egon / Hýbnerová Monika Citroën DS3 R3T + 50.9
3. Kupec Karel / Glössl Petr Peugeot 208 R2 +01:24.9
4. Vopatřil Martin / Večerka Michal Peugeot 208 R2 +01:38.2
5.Mareš Filip / Hloušek Jan Škoda Fabia R2 +01:51.8
6.Srb Michal / Osička Viktor Citroën C2 R2 +02:25.8
7.Svačina Marcel / Těšínský Petr Citroën C2 R2 Max +02:53.5
8.Kouřil Martin / Voltner Karel Renault Clio Sport +02:54.7
9.Pospíšilík Tomáš / Vybíral Ivo Peugeot 208 R2 +03:02.3
10. Horák Michal / Horák Ivan Škoda Fabia Kit Car +03:15.4

Výsledky VII. Říha Group Partr Rally Vsetín 2015 celkově:

1 Tomaštík J. / Baran Róbert Subaru Impreza WRC 40:14.2
2 Koči Martin / Kostka Lukáš Ford Fiesta R5 +03.4
3 Tempestini Simone / Pulpea Dorin Ford Fiesta RS +14.0
4 Melichárek Jaroslav. / Melichárek Erik Ford Fiesta RS WRC +36.3
5 Dohnal Jan / Venclík Jakub Ford Focus WRC +01:10.5
6.Trněný Karel / Doerr Christian Škoda Fabia +01:37.7
7.Březík Martin / Omelka Marek Mitsubishi Lancer Evo IX +01:57.8
8. Pešl Jaroslav / Pešek Roman Mitsubishi Lancer Evo IX +02:07.1
9. Ševčík Pavel / Vajďák Luděk Mitsubishi Lancer Evo IX +02:18.5
10.Růžička Tomáš / Plachý Tomáš Škoda Fabia +02:33.2

Autor: Jiří Hejtmánek