Zlínský jezdec sice zprvu vypadal v pořádku, nicméně následná vyšetření odhalila dva zlomené obratle. „Pozdní vyšetření na základě přetrvávající bolesti v zádech ukončilo tuto sezonu. Minimálně šest týdnů musím zůstat v klidu a ani potom bych se neměl příliš přepínat. V tuto chvíli mám v podstatě zakázán jakýkoliv pohyb,“ prozradil Barvík, jenž přitom sám pracuje jako sanitkář. Odbornou péči však vyhledal až několik dní po samotné havárii.

„Tak už to u nás bývá. Kovářova kobyla chodí bosa,“ pousmál se zlínský soutěžák, kterého k návštěvě lékaře přiměla teprve bolest před přátelským hokejovým zápasem. „Myslel jsem si, že to přejde, ale když bolest nepřestávala, dostal jsem strach, abych si ještě víc neublížil. Nakonec jsem udělal dobře,“ oddechl si Barvík.

Zároveň ale musí spolknout hořkou pilulku v podobě předčasného konce sezony, která se pro něj v Mezinárodním mistrovství České republiky vyvíjela nadmíru slibně. V absolutní klasifikaci se i přes nehodu na Barumce držel na devátém místě a dva podniky před koncem mohl pomýšlet na jeden z nejlepších výsledků ve své kariéře. „Takový je ale život. Zbytečně se tím netrápím. Jsou důležitější věci,“ bral s nadhledem svou situaci 38letý jezdec.

Více času tak alespoň zůstane na opravu poničeného mitsubishi, které po nárazu do pařezu vypadalo věru zle, stejně jako navigátor Pavel Gabrhelík, jenž strávil noc na pozorování v Baťově krajské nemocnici. „Škody jsou velké, bude nás to stát spoustu peněz, ale na opravu teď máme moře času, takže na začátek příští sezony budeme určitě připraveni,“ ubezpečuje Barvík.