Druhý v podniku rozloženém do čtyř okruhů doběhl Přemysl Žaludek (Cyklogat Zlín, 28:25). Na bronzové pozici v hlavní mužské kategorii do čtyřiceti let skončil Tomáš Neradil (Aspot Hulín, 29:42).

Ze zlínských běžců ještě v této společnosti vybojoval Roman Dlabaja (31:58) deváté místo, Radovan Holík (33:04) doběhl jedenáctý a Oldřich Veselka (39:16) dvaadvacátý.

„Tomáš Blaha měl už od úvodních metrů závod jasně ve své moci. Kroměřížský atlet navíc vytvořil nový traťový rekord a také obhájil své loňské prvenství. Rovněž druhý v pořadí Žaludek si na rovinaté trati svoji stříbrnou pozici už od druhého kilometru bezpečně hlídal,“ informoval ředitel Silvestrovského běhu Miloš Přidal.

Na Hané uspořádali také kategorii mužů nad 40 let, v níž byl nejlepší časem 29:28 pozlovický reprezentant Sokola Opava Petr Bětík. Druhou příčku bral domácí Ivan Chajda (33:18) a třetí skončil další běžec z Přerova Petr Punge (34:32).

Mezi něžným pohlavím dominovala členka zlínského klubu Author Tufo Ti Jana Žaludková (39:45) před Pavlínou Šromotovou (TTC Olomouc, 41:22) a otrokovickou Martinou Vaculovou (43:39). „Žaludkové vyšla sázka na taktiku rovnoměrného tempa,“ zmínil Miloš Přidal.