V čele šampionátu se po čtyřech odjetých kolech nachází Pavel Čep. Olomoucký biker dominoval ve dvou podnicích, v jednom kvůli účasti na Světovém poháru v Mariboru nestartoval. Své dominantní postavení dokumentoval v posledním závodě v Podhradí. Na Luhačovicku ovládl všechny čtyři rychlostní zkoušky. „Před sezonou jsem bral seriál WBC spíš jen jako přípravu. Kvalita závodů a solidní konkurence ale můj postoj změnily. V absolutním pořadí chci zvítězit,“ zopakoval před nedělním startem Pavel Čep.

Druhá příčka patří zkušenému Vlastimilu Hynčicovi. Obhájce titulu se letos radoval pouze z jediného vítězství a také on musel jeden závod vynechat. V tuto chvíli ztrácí na vedoucího muže průběžného pořadí šest bodů.

S velkou ztrátou na něj se pak usadil na třetí pozici Martin Hoferek, jenž o bronzový stupínek bojuje i s dalšími regionálními jezdci, kterým se letos v konkurenci s domácí špičkou nebývale daří. Průběžně čtvrtý je totiž Michal Červenka ze Želechovic a pátý zlínský David Pala. Mladíček, jenž vévodí i juniorské kategorii, se o víkendu vrací do mistrovského šampionátu WBC, odkud kvůli zranění po třetím kole vypadl, a musel přepustit první příčku, na které v té době nečekaně vládl celému startovnímu poli.

V Otrokovicích čekají na závodníky dvě různé tratě o celkové délce okolo 600 metrů a dohromady čtyři měřené testy. Každá trať se tedy pojede dvakrát. „Velmi atraktivní pro diváky a neméně zajímavá pro samotné jezdce bude skutečnost, že v několika místech se tratě téměř spojí, a závodníci tak pojednou víceméně vedle sebe. Po poslední prohlídce tratí lze konstatovat, že závod bude patřit k těm fyzicky náročnějším, a to díky určitým úsekům na tratích, kde je třeba přišlápnout,“ láká do dějiště závodu manažer seriálu WBC pro komunikaci s médii Ondřej Kymla.

Volný trénink na vypáskované trati začíná v sobotu v pravé poledne, start první rychlostní zkoušky je na programu o den později v 10.30 hodin.

(rs)