„V té skvělé společnosti mi chybí Roman Kresta, perla Barumky. Má zde vždy spousty fanoušků, lidé za ním cestují z daleka. Určitě jsme se snažili a jednali dostat k nám do Zlína i další špičkové zahraniční jezdce, ale ne vždy se vše povede. Nechtějte ale po mně konkrétní jména,“ pousmál se šéf Barumky Miloslav Regner.

„Každopádně letošní startovní listina je slušná, jsme spokojeni, snad i fanoušci. Hlavně aby se naše největší hvězdy nerozbily nyní v Německu,“ přeje si Regner.

K největším perlám a favoritům na prvenství bude vedle šestinásobného vítěze Barumky Jana Kopeckého patřit španělský velikán Daniel Sordo a v neposlední řadě rychlý ruský bohatýr Alexander Lukjaňuk.

„Hlavním favoritem na prvenství je v mých očích vítěz posledních tří ročníků Honza Kopecký, který zdejší komunikace zná, ví, co si může dovolit a především má fabrikový vůz,“ upřesnil šéf.

Naopak velkou neznámou je podle Regnera Sordo.

„Je to pan jezdec, ale nevíme, jak pojede hyundaiovská R5. Zlobit je bude nejen Lukjaňuk, ale i další jezdci,“ věří ředitel závodu, který letos při organizaci Barumky kroutí svou 43. sezonu.

Kvalifikace a shakedown Barum Czech Rally 2017. Alexej Lukjaňuk
S jedničkou odstartuje Barum Rally Lukjaňuk. Chybí Kresta, Kostka i Valoušek

Na jezdce během tří dnů od 24. do 26. srpna v rámci domácího šampionátu a ME čeká na Zlínsku téměř 213 ostrých kilometrů na osmi úsecích (celkem 15 erzet). Po páteční dopolední kvalifikační zkoušce na testovací vložce Komárov a slavnostním startu tradičně na náměstí před zlínskou radnicí ostrý závod odstartuje večerní městská rychlostní zkouška (od 21.15 soudobé vozy).

„Máme několik vizí její trasu do budoucna změnit, ale zatím nijak zásadní. Nuceni asi budeme až se startem výstavby dopravního terminálu v oblasti vlakového a autobusového nádraží. Poněvadž zájem o městskou zkoušku je stále velký, věřím, že vše vyřešíme,“ pousmál se Miloslav Regner, jenž postupně ve větší míře předává vedení závodu svému synovi a zástupci Janovi.

„Už jsem v důchodovém věku, ale dokud mně a manželce bude přát zdraví, rád klukům pomohu. Zatím se snažím maximálně pomáhat, do rallyového důchodu se ještě nechystám,“ dodal spokojeně Regner.

Bugatti jsou zpětZlín – Po roční přestávce se do programu pátečního dne Barumky vrací Grand Prix Bugatti, tedy spanilá jízda závodniček z třicátých let minulého století. „Loňský závod jsme nezrealizovali kvůli rodinným a pracovním povinnostem. Během roku jsem si vyslechl řadu připomínek ze všech stran, proto jsme opět zpět,“ těší se Ladislav Samohýl, hlavní organizátor Grand Prix Bugatti. „Nakonec se představí třicítka závodniček, které budou příští pátek k vidění již od 14 hodin před zlínským zámkem a poté se v akci představí v 18 hodin na trase městské rychlostní zkoušky. Opět budou k vidění skvostné kousky, ale i zvučná jména ze sportovního a společenského života,“ potvrdil Samohýl. (mb)