„Kdybych chtěl zhodnotit právě odjetý ročník sebekriticky, mohl bych i přesto s klidnou duší říct, že byl jedním z nejlépe zorganizovaných v celé historii Barumky," je přesvědčen Jan Regner, zástupce šéfa nejprestižnějšího podniku v tuzemsku. „Víme samozřejmě o mnoha věcech a detailech, které se nám zcela nepovedly, ale v globále za nás panuje spokojenost," dodal s úsměvem 37letý funkcionář.

Osobností posledního klání byl vedle Kopeckého nebojácný Rus Lukjaňuk. Fandil jste mu?

A kdo mu nefandil. (smích) Byl to on, kdo udělal víkendové klání neobyčejně zajímavé, jeho výkon byl obdivuhodný.

Jak moc vás mrzí či těší, že si Jan Kopecký odvezl do té doby putovní pohár?

Vyhlášení vítězů v cíli rallye, kdy Honza Kopecký převzal putovní pohár po 46 letech, bylo velmi emotivní. Proto jsou mé pocity velmi pozitivní a jsem rád, že si pohár odnesl český jezdec.

Jak bude složité a nákladné pořídit nový? Bude stejný jako poslední – replika? Nebo chystáte něco progresivního?

V současné době nad tímto ještě nepřemýšlíme, snažíme se uklidit rychlostní zkoušky a dokončit letošní ročník. A taky si trochu odpočinout. (úsměv)

Jak byl spokojen s letošním ročníkem komisař FIA?

Dle zpráv v průběhu závodu byl také velmi spokojen.

Barumce skončila dvouletá smlouva s promotérem. Jak složitá bude její obnova?

Jednání ohledně prodloužení smlouvy s promotérem začala již na začátku letošního roku a pokračovala i při Barumce. Výsledek bude oznámen v nejbližších týdnech.

Čekáte další milionové navyšování startovného?

K výraznému navýšení došlo před dvěma lety, kdy se za nás postavilo město Zlín a Zlínský kraj a díky nim jsme v mistrovství Evropy zůstali. Doufáme, že nyní ke stejně výraznému navýšení nedojde.

V kuloárech se hovoří, že to byla poslední Barumka vašeho otce Miloslava Regnera ve funkci ředitele. Opravdu se již chystá do důchodu?

Myslím, že to nebude tak horké. (smích)

Jste připraven převzít otěže a zodpovědnost za vedení Barumky?

To, jestli je člověk připraven, nebo není, se ukáže, až když je do vody vhozen a musí plavat. V každém případě Barumka není jen o řediteli, ale hlavně o celém týmu lidí, kteří dělají Barumku takovou, jaká je. A za to jim patří velké díky.