,,Do Hradce Králové mě pozval triatlonový kamarád Jan Volár, který závod pořádal,“ vysvětluje účast v zajímavém závodu Pavel Hradil.

Vytrvalec ze Vsetína v barvách zlínského Titan Trilife Teamu se ale na královéhradecký půlmaraton speciálně nepřipravoval.

,,V současném období už se připravuji na další triatlonovou sezonu. Závod však byl pro mě dobrým tréninkovým impulzem,“ přiznal Hradil.

Na startu u Bistra u Vlka se sešla trojice kvalitních triatlonistů. Kromě Hradila ještě Petr Soukup a Filip Václavík.

,,Už od začátku bylo jasné, že se hlavně Soukup šetřit nebude. Hlavní cena pro absolutního vítěze byl totiž 30litrový sud piva a Petr ho nechtěl v Hradci Králové nechat,“ upozornil s úsměvem Pavel Hradil.

V úvodu se ovšem do čela probojoval Drahomír Randa.

,,Ten po startu udával rychlé tempo. Soukup a Václavík běželi v těsném závěsu za ním. Já jsem se je v prvním okruhu snažil udržet. Běh na zasněžené trase mi však vůbec nechutnal. Přestože jsem zvolil dobrou obuv, ve sněhu jsem se dost bořil. V terénních botách totiž nejsem vůbec zvyklý neběhat,“ svěřil se triatlonista z Valašska.

,,Tempo Soukupa a Randy jsem proto nebyl schopný akceptovat. Navíc jsem v nohách cítil únavu z tréninků, které jsem absolvoval v týdnu před závodem. Také Václavíkovi s přibývajícími kilometry tempo nechutnalo. Oba jsme se proto odpojili od vedoucí dvojice a do 10. kilometru jsme běželi společně na třetím až čtvrtém místě. Poté jsem se v průběhu 11. kilometru od Filipa odpoutal a do cíle jsem doběhl na třetí pozici,“ popsal ještě klíčové momenty Pavel Hradil.

V Hradci Králové uspořádali také závod štafet. V něm zvítězil tým Klub přátel Jana Volára ve složení z Američana žijícím v Česku Daniela Noaha, atletky z Prahy Kateřiny Martínkové a z další členky klubu Titan Trilife Zlín Terezy Svobodové.

Vánoční královéhradecký půlmaraton se běžel po kompletně zasněžené trase. Počasí bylo vánoční, teplota se pohybovala kolem mínus 5 stupňů.

Závod probíhal na sedmikilometrovém okruhu. Celkové převýšení měl jenom 33 metrů.

Pořadatelé připravili teplé zázemí ve stanu, kde byla po doběhu do cíle pro každého běžce připravená horká polévka. Běžci si mohli vybrat buď vývar, nebo frankfurtskou polévku.