Pro letošek si posádka týmu Fifty - Fifty vybrala jako vzor Škodu Favorit, se kterým v roce 1996 jezdil za Barum team tehdy málo známý Roman Kresta. Posádka tak i nadále pokračuje v představování vozů, které ve žlutomodrém jezdily závody rally v dřívějších dobách.

,,Favorit je úžasně jednoduchý a nenáročný závoďák. V roce 1998 jsme s ním startovali na naší první rally. Pro sbírání zkušeností začínajících jezdců je naprosto neocenitelný," vzpomíná na své soutěžní počátky spolujezdec Ondřej Mechl.

Posádka již několik let sbírá zkušenosti v rally se soudobými vozy a to především v rámci různých pohárových soutěží. Rádi ale zavzpomínají i na dobu, kdy se jako kluci na auta jen dívali. Tuto dobu tak již v pátek v rámci Star Rally , která je vloženým programem při evropské Barum Czech Rally, připomenou nejen sobě, ale také mnohým dalším fanouškům automobilových soutěží. ,,Rallylegendy nás lákají také proto, že nejde o výsledek, ale můžeme si vychutnat samotnou jízdu a auto. V roce 2010 jsme jeli poprvé ve Zlíně se Škodou 130 LR. Tehdy jsme auto upravili do podoby vozu posádky Polášek-Mrkvan. Atmosféru domácí „Barumky" jsme si tehdy i přes drobné technické problémy nádherně užili a věříme, že letos to bude podobný zážitek," věří pilot soutěžního favorita Viktor Mechl.

Automobilové soutěže se ale asi nedají jezdit bez podpory svých nejbližších, tedy rodiny. ,,Děti chodí fandit odmalička a na domácí soutěž se se zájmem podívají i manželky. Díky převaze kluků v domácnosti se rally stala nedílnou součástí rodinného života. Manželka si dokonce ještě letos vyzkouší navigování při soutěži RallyLegend v Liberci, "líčí nadšeně Viktor.

Posádka Mechl - Mechl je co se týče historiků teprve na začátku a jejím cílem je startovat na více soutěžích rally legend a to pokaždé s jiným vozem. Věřme, že diváci i posádka samotná se mají jistě do budoucna na co těšit.

Autor: Jiří Hejtmánek