Většina z týmů totiž finišuje s přípravami na tuto náročnou soutěž, jejíž součástí bude již po třetí v řadě i divácky velmi oblíbená Star Rally historických vozů, na které se mimo jiné představí i Retro Barum team s replikou vozu škoda 120 L.

Za volantem žlutomodré škody se představí Viktor Mechl a navigovat jej bude jeho bratr Ondřej. Zlínský pilot, který se účastní především amatérských rally závodů a okruhových závodů u nás, ale i na sousedním Slovensku, před nadcházející Barumkou využil možnosti osahat si řízení právě tohoto vozu a seznámit se důkladně s jeho jízdními vlastnostmi na uzavřené trati v blízkosti Zlína. „Na soutěž se již velmi Těšíme. Star Rally je totiž skvělou příležitostí svést se alespoň na části těžkých rychlostních zkoušek legendární soutěže, navíc při jejím jubilejním ročníku a před ohromným množstvím fanoušků. Budeme se snažit je nezklamat a kde to půjde, chceme diváky pobavit pěknými průjezdy,neboť ve Star Rally nejde o čas,“ slibuje s úsměvem na tváři Mechl.

O jeho snaze především bavit diváky okolo trati svědčili i velmi dravé průjezdy plné smyků při víkendovém testu. „Šlo nám především o důkladné vyzkoušení vlastností auta a o přivyknutí si na brždění a náhon na zadní kola, neboť většinou na soutěžích startujeme s vozem poháněným přední nápravou. Jízdu jsem si opravdu užíval a s testem jsem velmi spokojen,“ dodal Mechl, který se nejvíce těší na průjezd sobotní rychlostní zkouškou Troják.

Ovšem již v pátek na všechny posádky historiků čeká po technických přejímkách a slavnostním startu, které se odehrají před zlínskou radnicí v pátečním odpoledni, rovněž divácká rychlostní zkouška v centru Zlína. První vůz Star Rally se na její trati objeví s úderem dvacáté hodiny. V sobotu pak posádky absolvují ještě dalších šest vybraných rychlostních zkoušek a to vždy po průjezdu kompletního pole soudobých vozů. Jistě se bude nač dívat, neboť diváci mohou na trati spatřit opravdové skvosty závodní historie, jako například několik vozů Porsche, Audi , Lancia Delta, Mercedes, ale i vozy Trabant či plejádu vozů značky Škoda. Navíc jako předjezdec před vozy Star rally se ve Zlíně představí trojnásobný vítěz zlínské Barumky a bývalý mistr Evropy, Ital Enrico Bertone s vozem BMW M3.

Jiří Hejtmánek