Druhý skončil se čtyřsekundovou ztrátou Ukrajinec v barvách slovenského Demolexu Bardejov Ruslan Pechnikov, bronzovou příčku obsadil časem 31:15 další Maďar Tamás Nagy. Nejlepším Čechem v nabité výsledkové listině byl pátý v pořadí Robert Míč z Univerzity Brno (31:44).

,,Víc než polovinu závodu byla v čele větší skupina. Poté se mi však podařilo vystupňovat tempo a překonat všechny soupeře," letmo pronesl v cíli 23letý László Gregor.

Po závodě se usmíval také Robert Míč. ,,Spokojený jsem s umístěním i s časem, protože jsem si v Prusinovicích zaběhl druhou nejlepší desítku v kariéře. A to mohl být můj výkon možná ještě kvalitnější. Během závodu se mi ovšem vybila baterka v hodinkách, a tak jsem si čas nemohl průběžně kontrolovat," kalkuloval Míč.

Svůj den měl také veterán BK Tučapy Josef Sedláček, jenž se blýskl časem 34:30. Ten kromě toho, že byl nejlepším regionálním běžcem v letošní Rohálovské desítce, se v absolutním pořadí prezentoval ziskem solidního patnáctého místa.

,,Z regionálních soupeřů mě hodně potěšil skalp zejména Radoslava Šíbla," přiznal Sedláček, jenž si navíc domů do nedalekých Tučap odvezl cenu za druhé místo v kategorii čtyřicátníků. Zajímavou postavou stále oblíbenějšího závodu na Hané, jehož se letos zúčastnilo 573 běžců a běžkyň, byl zlínský atlet Jiří Prokop. Člen týmu CGS Tyres Zlín totiž jako jediný v historii zatím nechyběl ani v jednom ročníku Rohálovské desítky. Prokop letos zaběhl čas 48:47 a mezi padesátníky doběhl jednatřicátý.

,,Běžel jsem ovšem jenom tak na devadesát procent, protože hned v neděli mě čekal start ve zlínském Jarním půlmaratonu v Přílukách," prozradil atletický matador ze Zlína, jemuž se v začátcích Rohálovské desítky dařilo pokořit hranici i čtyřiceti minut.

Závod žen ovládla Zita Kácser z Maďarska (36:33) před olomouckou Petrou Kamínkovou (Adidas Boost Teram, 37:11), třetí pozici obsadila L'ubomíra Maníková z Demolexu Bardejov (38:51).

,,Byla jsem silnější a věřila jsem si v kopcích," konstatovala ženská vítězka, 26letá Zita Kácser. Druhá Petra Kamínková se od roku 1998 připravuje sama bez trenéra a na cestě za sportovními úspěchy týdně naběhá okolo 110 kilometrů.

,,Byl to po dvouměsíční pauze zase můj větší závodní start. Dlouho jsem totiž léčila zraněný úpon pod kolenem. O osudu ženského závodu se rozhodlo v průběhu šestého kilometru v kopci v Tučapech, kde se mi Kácser definitivně vzdálila. Později se mně moji největší a podtatně mladší soupeřku v nepříjemném točícím se větru už nepodařilo dostihnout," uvedla jedenáctinásobná šampionka v Rohálovské desítce 41letá Petra Kamínková.

Nejlepší běžkyní ze Zlínského kraje byla Jana Žaludková z Lukova hájící barvy Cyklogatu Malenovice, jež získala za čas 41:01 devátou příčku.

,,Na závod jsem se těšila, ale bohužel dneska se mi příliš nedařilo. Poslední tři kilometry jsem jenom doklusala," byla trochu zklamaná Žaludková. ⋌(hot)