Bukovjan dosáhl v Rokytnici u Slavičína v hlavním 20 kilometrů dlouhém závodu, rozloženém do dvou okruhů, který měl převýšení 594 metrů, času 1:29:44. Stříbrnou příčku obsadil Adam Říha (TJ Drslavice). Ten měl v cíli ztrátu 1 minutu a 53 sekund. Bronz bral za čas 1:32:34 Tomáš Frýdl, Martin Orlovský (TJ Drslavice, 1:39:11) byl čtvrtý a Slovák Juraj Bohuš (1:40:44) skončil pátý.

Filipovi Bukovjanovi se v Rokytnici líbilo. Trať v nádherné kopcovité valašské přírodě mu vyhovovala.

,,V prvním okruhu jsem byl s ostatními soupeři v očním kontaktu. Poté jsem si ve stoupání ve druhém okruhu na prvním místě vytvořil mírný náskok. A potom jsem v následném seběhu mohl díky dobrému terénu na trase běžet velmi rychle,“ prozradil Filip Bukovjan.

Celý závod běžel s rozvahou.

,,Nechtěl jsem přepálit tempo. Šetřil jsem síly do druhého okruhu. Navíc jsem nevěděl, co mě na trati čeká,“ přiznal Bukovjan.

Specialistka na horské běhy, běhy do vrchu a na dlouhé tratě Barbora Macurová byla jedinou odvážnou ženou v 20 kilometrovém závodu. V něm zaběhla skvělý čas 1:33:16.

,,Protože jsem byla na startu jedinou ženou, tak jsem si běžela vlastní závod. Chtěla jsem si ho užít a to se povedlo. Trať byla velmi pěkná a bylo skvělé, že se v horku běželo většinou v lese,“ pochvalovala si Macurová.

Vytrvalkyně v současné době ale v kopcích neběhá.

,,Připravuji se na půlmaraton, proto jsem závod v Rokytnici brala jako kvalitní trénink a zpestření přípravy na rovinatých tratích. Na Valašsku jsem se snažila držet stabilní tempo, což se mi povedlo v běhu do kopce i z kopce,“ potěšilo Barboru Macurovou.

Rovněž vytrvalkyni ze severu Moravy se v Rokytnici líbilo.

,,Pořadatelé připravili skvělou trať. Byla přehledně označená, běželo se po posekané trávě, jako vodič byla čtyřkolka. Výborné bylo i dobré jídlo a pivo v cíli. Pochutnala jsem si i na domácí zmrzlině. Líbilo se mi, že si v Rokytnici mohly zazávodit i děti,“ děkuje za zážitky na Valašsku Macurová.

VÍTĚZOVÉ DALŠÍCH ZÁVODŮ VE 2. ROČNÍKU ROKYTENSKÉHO HRBU:

10 kilometrů (převýšení 297 metrů):

Muži do 39 let: Martin Lukšo (Běhej s radostí) 47:40

Muži nad 40 let: Tomáš Hanáček (Maraton Kladná Žilín) 46:14

Ženy do 39 let: Helena Chromeková (Slawex runners) 56:47

Ženy nad 40 let: Elena Stražáková (SučaRun) 57:19

5 kilometrů (převýšení 104 metrů):

Muži do 39 let: Jakub Kovařík 21:20

Muži nad 40 let: Viktor Polách (Mattoni FreeRun Zlín) 23:29

Junioři: František Kostka 21:02

Ženy do 39 let: Petra Macková 26:57

Ženy nad 40 let: Petra Petrášová 23:21

Juniorky: Tereza Bzirská 45:32 Lubomír Hotař