Ve Slatiňanech v závodu dlouhém 98 kilometrů, rozloženém do čtyř okruhů, zajel čas 2:42:33. Na stříbrné pozici skončil se ztrátou 5 minut a 9 sekund Rudolf Cogan (Carla.Kupkolo.cz), bronzovou medaili získal Jan Hauf (SK tesaři Osík, 2:47:43).

,,V každém okruhu se jelo 12 kilometrů do mírného kopce a 12 kilometrů z mírného kopce,“ upozornil Roman Kozubík.

V prvním okruhu cyklisté zvolili volnější tempo.

,,Favorité se šetřili, cítil jsem, že chtějí rozhodnout až v závěrečném cílovém stoupání,“ vypozoroval Kozubík.

Ten měl připravenou jinou taktiku.

,,Nechtěl jsem čekat až na závěr závodu. Chtěl jsem rozhodnout dřív. Proto jsem se ve druhém okruhu pokusil o několik nástupů. Zpočátku je soupeři všechny zlikvidovali. Na konci druhého okruhu se mi ale podařilo v jednou rovinatém úseku, kde foukal boční vítr, všem soupeřům ujet. Po chvíli jsem si na čele vytvořil 100 metrový náskok. Žádný ze soupeřů na můj únik překvapivě nereagoval. Proto jsem pokračoval v ostrém tempu a postupně jsem si na prvním místě vytvořil pětiminutový náskok. Na první příčce jsem pak dojel až do cíle. V úniku jsem jel 50 kilometrů,“ radoval se z triumfu na Pardubicku 50letý cyklista Roman Kozubík.

A to nebylo pro něho ve Slatiňanech všechno. Jako český šampion si ještě vybojoval nominaci na silniční mistrovství světa Masters, které se koná v srpnu ve Skotsku.