Luhačovický pilot hodlá proměnit i svůj čtvrtý letošní start ve sprintu v prvenství

„V Pačejově se skutečně představíme s vozem Škoda Fabia S2000. Je to z toho důvodu, abychom si vůz vyzkoušeli před Barum rally, kde máme možnost s ním startovat. Vůz, se kterým pojedeme, pochází od Antonína Tlusťáka, který nám vyšel vstříc a souhlasil s dočasnou výměnou soutěžní techniky,“ potvrdil Kresta.

Tímto krokem zároveň vysílá jasný vzkaz svým soupeřům v Mezinárodním mistrovství České republiky. Rodák z Trnavy na Zlínsku se po Rally Bohemia vrátil do hry o titul, nutně však potřebuje uspět již v dalším závodě na tratích domácí Barumky. „Momentálně jsme na třetí pozici, ale Bohemia nás vrátila do hry a my uděláme maximum, abychom šanci využili,“ říká luhačovický jezdec.

Ještě předtím se však pilot, jenž se během uplynulého víkendu zúčastnil kultovní Rally Finland, postaví na start pačejovské soutěže. A pouze jako možnost otestovat v kvalitní konkurenci nový vůz k tomuto závodu rozhodně nepřistupuje.

„Letos máme v plánu šest sprintů, které se započítávají do celkového hodnocení šampionátu, a ve všech chceme uspět,“ upozorňuje Kresta.

Jeho letošní bilance je zatím skvostná. Tři starty přetavil ve tři vítězství. Přesto je až druhý, neboť vedoucí Orsák má na kontě o jeden start víc. „Nestejný počet absolvovaných soutěží celkové pořadí mírně zkresluje. Do konce zbývají ještě čtyři podniky a v tuto chvíli je stále vše otevřené. Naše ambice jsou však ty nejvyšší,“ dodává 34letý pilot.