Na severu Evropy se luhačovický pilot v polovině února nepředstaví ve voze Peugeot 207 S2000, s nímž opanoval loni domácí šampionát, nýbrž s produkčním mitsubishi, které proháněl v uplynulém roce po světových soutěžích Martin Prokop.

„Přiznám se, že roli sehrály i peníze. Start s mitsubishi je finančně méně nákladný než s dvoutisícovkou, proto jsme se rozhodli pro tuto variantu,“ vysvětlil Kresta, který ještě zatím nedokázal ani potvrdit, zda se s Peugeotem 207 S2000 pronajímaným od Jiřího Tošovského představí alespoň v domácím šampionátu.

Ten startuje na Valašsku v březnu. „Stále vedeme řadu jednání. Ať však pojedeme s čímkoliv, v každém podniku budeme chtít skončit co nejlépe a obhájit prvenství,“ ubezpečil rodák z Trnavy na Zlínsku.

Na švédských tratích se Kresta v minulosti už dvakrát proháněl v letech 2003 a 2005, nyní vyráží na tamní sníh potřetí. „Jestli ale pojedeme na stejných tratích jako tenkrát, vůbec netuším. Chystáme se jako na každý jiný závod. Jsme profesionálové. Nechceme nic podcenit. Přece jen vyrážíme do zahraničí a byla by škoda, kdybychom museli kvůli nějaké banalitě odstoupit,“ vysvětlil někdejší účastník mistrovství světa.

Že by se však mělo jednat o velký návrat do celého šampionátu, to majitel čtyř domácích titulů jednoznačně vyvrátil. „Byla to výjimečná šance, která se naskytla, navíc v termínu, v němž nám nic dalšího nekoliduje. A protože jet ve Švédsku považuji za velký zážitek, šli jsme do toho. Nic jiného v tom nehledejte. Mistrovství světa je pro mě uzavřenou záležitostí. Prioritou pro mě zůstává i letos mezinárodní mistrovství České republiky,“ zdůraznil luhačovický pilot.

Předpokládá tedy, že svůj severský comeback si bude především užívat. Žádné konkrétní cíle či ambice si před sebe nestaví. „Vím, že soupeři na dvoutisícovkách budou i na sněhu rychlejší, ale vůbec se tím nezaobírám, ani o tom zbytečně nepřemýšlím. Prostě se jedu svézt a věřím, že samotný závod bude mít podobnou atmosféru, jakou jsem na něm zažil už v minulosti a kvůli které se vracím zpět,“ zopakoval 33letý soutěžák.