„Tento ročník si chceme především užít,“ potvrzuje luhačovický pilot.

Vážně vás obhajoba titulu neláká?

Neříkám, že mě neláká vítězit a jezdit rychle, nicméně my už jsme domácí titul několikrát získali a v domácím mistráku jsme asi dosáhli všeho, čeho dosáhnout jde. Tuto sezonu si chceme především užít. Rozhodně nepůjdeme za každou cenu po vítězství. Musíme být realisté a respektovat naše možnosti.

Ty jsou jaké?

Nejsou špatné. Máme špičkový tým, špičkové auto a špičkové zázemí. Jen sotva se ale můžeme měřit s možnostmi, jaké má letos Honza Kopecký s podporou továrního týmu v zádech. Své možnosti naznačil už na Jänneru, kde zvítězil. Ale samozřejmě stát se může všechno. Uvidíme, jak se bude vyvíjet celá sezona a podle toho budeme reagovat. Každopádně už v tuto chvíli je jasné, že na první místo v celém šampionátu bude potřeba vyhrát alespoň tři nebo čtyři závody.

Loni to tedy bylo z vašeho pohledu po předchozí nevydařené sezoně zcela něco jiného?

Přesně tak. Loni jsme vsadili vše na jednu kartu s jednoznačným cílem získat titul. Příprava byla dlouhá, precizní, pořídili jsme tenkrát nové auto a nakonec jsme byli za své úsilí odměněni.

Nicméně vy jste známý jako velký perfekcionista a letošní příprava si s tou loňskou jistě v ničem nezadala. Nebo snad ano?

Byla jiná. Na vše jsme měli mnohem méně času a poslední dny před Valaškou jsou hodně hektické. Řešil jsem i jiné záležitosti a zabezpečit při tom všem optimální chod celého týmu nebylo nijak snadné. Nicméně myslím si, že vše podstatné jsme zvládli a nachystaní jsme dobře.

Co auto?

Vůz jsme připravovali jako každý rok. Loňskou fabii jsme prodali a máme k dispozici úplně nový model. Vůz pro Valašku jsme otestovali v okolí Hustopečí. Budeme vycházet z nastavení z poslední loňské sekce v Příbrami, kterou jsme pojali jako test do letošní sezony. Průběžně budeme jen některé věci dolaďovat.

Co vůbec od nové sezony očekáváte?

Nic zásadního. Bude to sezona jako každá jiná. Jsme trochu v nevýhodě, protože na Jänneru jsme nestartovali a nejsme tolik rozjetí jako někteří jiní. Ale na druhou stranu už se nemusíme na rozdíl od loňska seznamovat s novým vozem. Favorité jsou jasní. Věřím, že s Honzou Kopeckým a Vencou Pechem budeme bojovat o čelní příčky. Z tohoto pohledu se samozřejmě na nový ročník velmi těšíme.

Ve kterých závodech se letos představíte?

Nyní máme v plánu start na všech tuzemských podnicích MMČR. Existují i varianty použít jako test nějaký sprint, ale to ukáže až průběh mistráku.

Jaká bude Valaška?

Hodně těsná a vyrovnaná. Trať závodu se zkrátila a budou rozhodovat drobnosti. Z našeho pohledu bude důležité, jaké hned na začátku nasadíme tempo a jestli budeme schopni tuto laťku v průběhu závodu překonat a postupně zrychlovat. Samozřejmě chceme jet bez chyb, protože není mnoho prostoru, kde případnou ztrátu nahradit.

A co další závody? Na který se těšíte nejvíc?

Těžko říct. Takto jsem o sezoně ještě nepřemýšlel. Z hlediska konkurence bude vrcholem asi Barumka. Ale já mám rád i jiné závody. Krásný je třeba Český Krumlov a hodně hezká je i Bohemka. Každá z těchto soutěží má něco do sebe.