Zlínský závodník soutěžící v kategorii veteránů v barvách RSC Italia v konkurenci 38 startujících obsadil celkově 10. místo. Český úřadující šampion v obou rozjížďkách vybojoval 11. místo. „Na dosah bylo i deváté místo, ale vzhledem k průběhu jsem s výkonem i výsledkem spokojen. Vždyť na startu se objevilo pět bývalých mistrů světa,“ poznamenal 46letý motokrosař, kterého fascinovala především atmosféra závodu. „Čtyřicet tisíc diváků jsem ještě nezažil, byl jsem v šoku. Fanoušci byli na každém kroku, bydleli s námi. Bylo to něco úžasného,“ rozplýval se Heinrich.

Další šok zažil již při příjezdu a pohledu na trať. „V minulosti jsem se zařekl, že už nebudu jezdit superkros. K mému zděšení podobnou trať plnou skoků na nás v Anglii nachystali pořadatelé. Po prvním tréninku jsem se s jejími nástrahami srovnal a závod si pak užíval do konce,“ konstatoval zkušený závodník.

Třebaže odjel pouze dva ze tří podniků pětidílného seriálu MS, v průběžném hodnocení Heinrichovi náleží 16. příčka. „Vedení týmů mě přemlouvá, abych startoval i za měsíc v Belgii. Pokud mi bude zdraví přát, asi pojedu ještě tento předposlední závod seriálu,“ souhlasně pokyvuje motokrosař, jehož ještě týdne předtím čeká další podnik domácího šampionátu v Jičíně. „Zde si budu chtít hlavně upevnit druhé místo. Na suveréna Kučírka momentálně nikdo nemá,“ uznal kvality soupeře stále ještě úřadující šampion mezi veterány Roman Heinrich.