„Utkání rozhodl servis domácích, kteří ho měli výborný. Soupeř nám dal třináct es, což je obrovské číslo,“ chválí protivníka hostující trenér Roman Macek.

Hráči Fatry v základní části moravského rivala dvakrát pokořili a i v úterý odehráli slušné utkání. Hosté v úvodu dokonce vedli 6:3, ale náskok promrhali a první sadu po velkém boji ztratili. „V prvním setu jsme Ostravě ještě stačili. Bohužel pro nás si soupeř v rozhodujícím momentu pomohl esem,“ říká Macek.

Domácí se zklidnili a dál protivníka přehrávali. Zlínští volejbalisté se však i díky zlepšenému servisu vrátili do utkání ve třetím setu, který ovládli 25:19. Na zvrat ale neměli a nakonec v Ostravě prohráli. „Nic nebalíme. Doma se nám hraje lépe, budeme silnější,“ věří kouč Fatry.

Odveta je na programu zítra od sedmnácti hodin. Druhý duel předkola play-off se výjimečně hraje v Městské sportovní hale Zelené. „Nevidím v tom žádný problém. Dlouhodobě v ní trénujeme, jsme tam naučení,“ připomíná Macek. „Vždycky tam začínáme play-off. Je to takový náš evergreen,“ přidává s úsměvem.

Zkušeného zlínského trenéra mnohem víc než změna prostředí trápí absence slovenského nahrávače Petera Bartáka, který je nemocný a úterní duel vynechal. „Snad se dá brzy do kupy,“ doufá Macek.

Pokud Fatra ani domácí střetnutí nezvládne, letošní ročník pro ni skončí nezdarem. Vítěz ve čtvrtfinále narazí na Duklu Liberec.

Předkolo play-off uniqa extraligy -

1. zápas: VK Ostrava – VSC Fatra Zlín 3:1 (24, 17, -19, 18), stav série: 1:0.

Nejvíce bodů: Radek Šoltys 18, David Janků 17 – Daniel Čech 18, Pavel Kolář a Michal Čechmánek 12. Rozhodčí: Gall, Grabovský. čas: 101 min.

Ostrava: Janků, Biernat, David, Šoltys, Kotas, Nugent, libero Sobczak. Střídali: Balon, Sedláček, Dvořák. Trenér: Jan Václavík.
Zlín: Navláčil, Truong, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Čech, libera Motyčka, Bláha. Střídali: Adamec, Varous, Šulc. Trenér: Roman Macek