Nejedná se přitom oepizodní roli. Teprve 18letou údernou spojku si totiž po říjnovém turnaji vZáhřebu pozval reprezentační trenér ženského výběru Jiří Tkadlec ina nedávné úspěšné předkvalifikační boje opostup naME.

„Samozřejmě jsem byla nominací mile překvapena. Před turnajem vChorvatsku jsem byla původně náhradnicí,“ připomněla Petra Růčková, která právě vZábřehu dosáhla své premiérové trefy vdresu se lvíčkem na prsou. „Bylo to proti Slovinsku a stála mě láhev vína,“ súsměvem vzpomíná úderná spojka.

Během čtyř kvalifikačních zápasů na západě Čech dostala nejvíce příležitostí vduelu sLotyšskem (41:18), kdy vprůběhu druhé půle dokázala nasázet soupeřkám tři góly. Naopak duel sTureckem celý odseděla na lavičce. „Na postu levé spojky jsem se střídala sLenkou Kysučanovou. Ta má samozřejmě více zkušeností a většinu času mě na palubovku nepustila,“ přiznala Růčková, která se vkabině potkala sdalšími pěti hráčkami, které sice již ve Zlíně nepůsobí, ale prošly regionálním klubem. „Na většinu hráček jsem se chodila dívat, co by žákyně či dorostenka,“ vzpomíná 18letá házenkářka. „Nyní na srazu se mě holky vyptávaly, jak to ve Zlíně chodí a vypadá.“

Vpondělí se Petra Růčková vrátila ze srazu vPlzni, přičemž od trenéra Amberského dostala volno až do čtvrtku. „Holky vklubové kabině mi samozřejmě nominaci přály, vyptávaly se, jak to vreprezentaci chodí. Ráda jsem se osvé pocity podělila,“ neskrývá radost talentovaná házenkářka. Nyní už ale je odhodlána udělat vše pro klub, aby se po základní části nestal nejhorším českým týmem ve WHIL a vyhnul se tak následné baráži svítězem I.ligy.

„Na úkor koho to bude, je mi jedno. Namočených týmů je nás tam hned několik. Škoda, že jsme nedotáhly slibně rozehrané zápasy sPískem, Slavii Praha a naposledy sTrenčínem do vítězného konce. Mohly jsme mít klidně odva až čtyři body více,“ posteskla si Růčková.

Kromě házené však musí mladá hráčka myslet na školu. Co by studentku střední průmyslové školy se zaměřením na počítačovou grafiku, ji totiž čeká maturita. „kam půjdu dál ještě nevím, navíc nejsem studijní typ. Láká mě vysoká škola se zaměřením na počítačovou grafiku nebo bezpečnostní systémy. Tělovýchovu studovat nebudu, moc mi totiž nejde gymnastika,“ prozradila na sebe úspěšná házenkářkaZlína.

Pokud ji bude přát zdraví, nevylučuje dráhu profesionální házenkářky. „Již delší čas ale mám problémy skolenem. Lékaři sice tvrdí, že je vpořádku, ovšem už několikrát mi zněj tahali vodu. Snad nebudu muset na vážnější operaci,“ přeje si opora interligového Zlína, jež ožádné konkrétní zahraniční soutěžinesní.

„Zatím jsem nad tím ani neuvažovala. Nyní chci především nastupovat vzákladní sestavě svého mateřského klubu, respektive bojovat omísto vreprezentaci. Až čas ukáže, zda si mě třeba někdo vzahraniční všimne. Zatím to neřeším,“ dušuje se Petra Růčková, s63přesnými zásahy třetí nejlepší střelkyně interligy.