„Sobotní duel sLitovlí nám perfektně vyšlo. Čtyři partie jsme vyhráli a čtyři remizovali. Utkání bylo extrémně bojovné. Partie se rozhodovali až vpáté hodině hry. Tři se dokonce hrály šest hodin,“ upozornil předseda zlínského šachového oddílu Rostislav Svoboda.

„Možná tento fakt ovlivnil naši hru vneděli, kdy se zřejmě naplno projevila únava. Na dost oslabený Grygov jsme totiž překvapivě nestačili na zadních šachovnicích, kde jsme byli favority. Utkání bylo opět velmi bojovné, iremízy na prvních pěti šachovnicích vyplynuly až zdlouhých soubojů. Tentokráte to ale na body nestačilo,“ posteskl si Svoboda.

„Ovíkendu se nejvíce dařilo velmistru Polákovi na první šachovnici, Pavlu Čechovi na druhé desce a kapitánu Romanu Chytilkovi. Všichni získali jeden a půl bodu,“ upřesnil předseda.

Nyní šachovou extraligu čeká dlouhá přestávka, neboť další utkání se hrají až na začátku února. „Nejdříve vpátek změříme síly sFrýdkem-Místkem, následně jedeme na sever Moravy kutkáním sTřincem a prozatím druhou Ostravou,“ doplnil Svoboda.