„Je to příjemné, dostaly jsme se na pozitivní vlnu,“ hlásí spokojená asistentka kapitánky Kristýna Salčáková. „Poněvadž jsme ale v minulém kole v Bratislavě prohrály, měla jsem z posledního sobotního zápasu s Partizánským obavy. Loni jsme se totiž také po velmi dobrém úvodu po první prohře složily a do konce sezony trápily. Sobotní výhra (36:23) byla hodně důležitá,“ přiznává reprezentační házenkářka.

Před startem sezony celý tým při otázkách směřujících k ambicím v novém ročníku vsadil na bobříka mlčení. S odstupem času se ale již dobře naladěný tým začíná na toto téma bavit o poznání vstřícněji. „Nechci naše postavení a úspěchy přeceňovat, neboť jsme s výjimkou duelu v Bratislavě zatím hrály spíše se slabšími celky interligy. Až další kola ukážou, jak na tom opravdu jsme a jaké budou naše ambice,“ konstatovala 23letá křídelnice. „Před sezonou vzhledem ke kvalitě našeho kádru jsem doufala v podobně úspěšný start a jsem za něj moc šťastná!“

V příštích kolech Zlín opravdu čekají soupeři s jiným puncem kvality než na úvod. V sobotu zajíždějí na východ Slovenska na horkou půdu ambiciózních Michalovců, o týden později doma přivítají třetí tým uplynulého ročníku – Olomouc. „Budou to těžké zápasy. O to více se ale na ně těším, přičemž věřím, že je zvládneme,“ burcuje spoluhráčky Salčáková.

I přes snový start do interligy nemá na očích růžové brýle a dokáže pojmenovat dovednosti, které celému zlínskému výběru ještě nejdou. „Rezervy máme hlavně v koncovce. Často se totiž spokojíme už se skutečností, že se do šance dostaneme. Potřeba je ale dostat míč do branky, zde je třeba ještě zlepšit koncentraci v samotném zakončení,“ vypíchla rychlá házenkářka. „Obranu jsme oproti loňsku určitě zlepšily. Proto pevně věřím, že celá naše hra půjde jenom nahoru,“ dodala optimisticky Kristýna Salčáková.