„Klub má dobré zázemí. Ale aby se zvedl, potřebuje pomoci. Na mysli mám především medializaci, sponzoring, atd.,“ řekl generální sponzor a prezident nového týmu Beni Simitči, který je zároveň majitelem prvoligového futsalového celku Benago Praha.

Oba oddíly do začátku sezony spolupracovaly na hráčském poli a teď se jejich styky stanou ještě intenzivnější. „Hráči Benaga budou pomáhat Jestřabí především při zápasech v Čechách,“ podotkl Beni Simitči, jehož bratr Ago už nastoupil za Jestřabí v prvním turnaji.

Valaši jsou zatím po osmi odehraných duelech celostátní ligy druzí, když ještě ani jednou neprohráli. V tabulce však mají započítanou kontumační porážku 0:5 za pozdní příjezd do Semil k utkání s Náchodem Bělovsí.

Jediný, kdo dokázal přímo na palubovce sebrat Jestřabí body, tak je Polička, s níž Valaši v sobotu remizovali 2:2. „Bod je pro nás málo. Měli jsme spoustu šancí, třikrát nastřelili břevno a nakonec jsme vyrovnali minutu před závěrem,“ líčil Radek Floreš, který má v SF Benagu funkci generálního manažera. Náladu si Jestřabí spravilo v druhém střetnutí s Kroměříží, kterou porazilo lehce 6:2.

Výtečně si na turnaji ve Valašských Kloboukách počínali i zlínští vysokoškoláci, kteří porazili Kroměříž 4:3 a Poličku 4:2. V předchozích šesti zápasech přitom získali jediný bod. Po prvních dvou vítězstvích se tak z předposlední příčky posunuli na devátou pozici.

„Úvodní tři turnaje jsme obětovali. Teď se nám vrátili kluci z velkého fotbalu a hned to bylo znát,“ pochvaloval si hrající vedoucí mužstva Lukáš Hrančík. O čtyři góly z osmi se postaral kanonýr Ulman, dvakrát se trefil Pulkert z divizních Hranic.