Zlínský tým ve sportovní hale v Mohelnici nejprve prohrál s Moravskou Třebovou 5:6.

,,V tomto utkání jsme nezvládli první poločas. Po něm jsme prohrávali 1:5. Ve druhé půli jsme se však zlepšili a ve 38. minutě Slobodian vyrovnal na 5:5. Poté jsme dokonce mohli vstřelit šestou branku. Slibnou šanci jsme ale neproměnili. Naopak z protiútoku v poslední minutě po trefě Novotného skórovali Šakali. Moravská Třebová tak nakonec vybojovala šťastné tři body,“ konstatoval po smolném duelu kapitán hostů Zdeněk Julina.

V následujícím střetnutí Zlín s pozměněnou sestavou remízoval s Poličkou 2:2.

,,V zápase jsme se už po 20 sekundách ujali vedení. Potom jsme se snažili co nejvíc hrát na polovině soupeře. Polička přesto v jednadvacáté minutě obrátila stav na 2:1. Ve 24. minutě Kadrle srovnal stav na 2:2. Ve zbytku utkání už jsme se ovšem přes dobře organizovanou defenzívu Východočechů neprosadili,“ prozradil Julina.

V tabulce zlínské mužstvo zůstalo na 8. příčce.

Další dvě utkání Zlín odehraje v sobotu 28. ledna, kdy skončí základní část Celostátní ligy. V nich se ve sportovní hale Štěrkoviště v Otrokovicích střetne od 17 hodin s Jilemnicí a od 19 hodin s Varnsdorfem. Zejména duel s jilemnickým týmem bude velmi důležitý, protože v něm půjde o postup do play off.

ŠAKALÍ HNĚV MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – FUTSAL ZLÍN 6:5 (5:1)

Branky Zlína: Slobodian 2, Kahaja, Kovář, Kadrle.

VPS STAVOBLOCK POLIČKA – FUTSAL ZLÍN 2:2 (1:1)

Branky Zlína: Julina, Kadrle.

Zlín: Kiza – Klein, Kadrle, Kahaja, Julina, Chvíla, Zapletal, Kovář, Slobodian. Vedoucí mužstva: Josef Soukeník.