Začátek zápasu se povedl domácím. V 5. minutě jim zajistil vedení jejich kanonýr Martin Bubejko. Hned záhy Julina vyrovnal na 1:1. Varnsdorf ale pokračoval v útočném rozpoložení a Severočeši po dalších trefách Kučery a Svobody ve 12. minutě vedli 3:1. Za tři minuty Tomáš Holík korigoval stav na 3:2. Ta však bylo ze strany Zlína ve třetím čtvrtfinále všechno. V 16. minutě znovu Bubejko a těsně před koncem první půle Knitl upravili stav na 5:2.

Ve druhém poločase už žádný gól nepadl. Varnsdorfské mužstvo v něm kontrolovalo svoji výhru a tím i postup do Final Four, které se bude hrát o tomto víkendu v Litovli.

,,V zápase hraném v zaplněné hale v bouřlivé atmosféře nám chyběli tři klíčoví útočníci. Nastoupit nemohl dlouhodobě zraněný Tomáš Haloda, Lukáš Kadrle a Jiří Kovář byli nemocní,“ informuje zlínský kapitán, brankář Ondřej Soukeník.

Jeho tým však mohl v utkání otevřít skóre.

,,Hned ve 2. minutě měl velkou šanci Julina,“ upozornil gólman Zlína.

Ovšem ani ve zbytku střetnutí se hosté v koncovce příliš neprosazovali.

,,Domácí byli v proměňování šancí produktivnější. Nám chyběl větší důraz před brankou soupeře. Navíc ve druhé půli už se domácí soustředili hlavně na obranu a hrozili z rychlých protiútoků. Proto bylo složité překonávat varnsdorfskou defenzívu,“ uznal Ondřej Soukeník.

V letošním ročníku Celostátní ligy tak sáloví fotbalisté Zlína skončili na 7. místě.

3. čtvrtfinále: FUTSAL VARNSDORF – FUTSAL ZLÍN 5:2 (5:2)

Branky Zlína: Julina, Holík.

Zlín: Ondřej Soukeník – Tomáš Klein, Dominik Dvořáček, Zdeněk Julina, Jan Chvíla, Jakub Zapletal, Jan Hřebačka, Tomáš Holík. Vedoucí mužstva: Josef Soukeník.