Zlínským tým nejprve prohrál s úřadujícím mistrem republiky Chemcomexem Praha 2:4.

Utkání začal lépe domácí celek. Pražané se už ve třetí minutě ujali po ráně Klimta vedení. V sedmé minutě Jankovič vyrovnal na 1:1. Necelé dvě minuty před přestávkou ale Fichtner a Zapletal zajistili Chemcomexu dvoubrankový náskok. Ten ve čtyřiadvacáté minutě Bužík navýšil až na 4:1. V poslední minutě Kahaja druhou trefou v síti domácích už jenom zmírnil prohru Zlína.

,,Pražané byli mírně lepším mužstvem. Nicméně zisk remízy nebyl pro nás daleko. My jsme však v utkání udělali víc chyb. Domácí byli také produktivnější v koncovce,“ uznal Tomáš Ulman, trenér Zlína.

V následujícím duelu mužstvo z krajského města porazilo lídra tabulky Poličku 4:2.

Tento zápas se hostům povedl. Ti už v první minutě z první střely zásluhou Kahaje vedli 1:0. V dalším průběhu střetnutí Švec sice srovnal stav na 1:1, ovšem těsně před koncem prvního poločasu Jankovič dal gól na 2:1. Zlínu se i po změně stran dařilo a ve třiadvacáté minutě Chvíla a v devětadvacáté minutě Kovář upravili stav na 4:1. A protože se Polička ve zbytku utkání nezmohla na žádný odpor, tak tři cenné body putovaly do Zlína. Gól ve třiatřicáté minutě Švece už na úspěchu hostů nic nezměnil.

,,Ve vyrovnané partii nám hodně pomohla vstřelená branka na začátku duelu. Ta nás uklidnila a povzbudila,“ přiznal Ulman.

Jeho tým si v zápase víc rozuměl s balónem a dařilo se mu proměňovat šance.

,,Měli jsme také rychlejší přechod do útoku,“ pochvaloval si hostující kouč Tomáš Ulman.

V tabulce je po 14. kole Zlín na 5. místě.

O víkendu zlínský tým odehraje poslední dva duely v základní části. V sobotu 22. ledna se ve sportovní hale v Jilemnici utká od 17 hodin s Kladnem a v 18 hodin změří síly s domácím celkem Jilemnice.