Zlínské mužstvo remízovalo s Bombarďáky z Větřní 3:3.

,,Povedl se nám začátek zápasu. Ve 4. minutě jsme po gólech Dvořáčka a Juliny vedli 2:0. Poté jsme ale vypadli z tempa a Větřní po trefách Ješiny a Cardy v 15. minutě vyrovnalo na 2:2. Ve 20. minutě nás Tomáš Holík znovu poslal do vedení, ovšem bod pro Jihočechy zachránil ve čtyřiatřicáté minutě Cais. Duel jsme však mohli vyhrát. Zahodili jsme v něm spoustu šancí, Chvíla nastřelil tyčku. Tři body nám mohl v závěru střetnutí zajistit Tomáš Holik, který se dostal po pěkné akci do slibné příležitosti,“ upozornil obránce Zlína Jakub Zapletal.

V následujícím utkání zlínský tým podlehl Rudolfovu 1:3.

,,Rudolfov má kvalitní a sebevědomé mužstvo. Nicméně my jsme favoritovi vzdorovali. V jednadvacáté minutě jsme sice prohrávali 0:2, ve 24. minutě Chvíla korigoval na 1:2. V dalším průběhu zápasu jsme mohli vyrovnat, v brejkových akcích 3 na 2 nám ale chyběla finální přihrávka. Ve 28. minutě jsme zaváhali při rozehrávce a Jihočeši dali po Peckově ráně třetí branku. Zbytek duelu už si domácí pohlídali,“ prozradil Zapletal.

Ten je ale s výkonem svého mužstva spokojený.

,,V porovnání s úvodními domácími duely s Poličkou a Moravskou Třebovou se náš herní projev zlepšil. Také jsem rád, že se do sestavy zapracovává mladý, teprve 15letý Vítek Dorazil,“ těší Jakuba Zapletala.

V tabulce je po 4. kole Zlín na 7. místě. První je Rudolfov, před Poličkou, třetí příčka patří Chemcomexu Praha.

Další zápasy má zlínské mužstvo na programu v sobotu 16. prosince v Praze. V hlavním městě se ve sportovní hale v Radotíně utká od 18 hodin s Kladnem a od 19 hodin se střetne se čtrnáctinásobným mistrem republiky Chemcomexem Praha.

CELOSTÁTNÍ LIGA (3. a 4. kolo):

BOMBARĎÁCI VĚTŘNÍ – FUTSAL ZLÍN 3:3 (2:3)

Branky Zlína: Dvořáček, Julina, Holík.

PCO RUDOLFOV – FUTSAL ZLÍN 3:1 (1:0)

Branka Zlína: Chvíla.

Zlín: Jakubčík – Chvíla, Zapletal, Klein, Krejčí, Vítek Dorazil, Holík, Julina, Dvořáček. Kouč a vedoucí mužstva: František Dorazil.