Oba celky se střetnou hned v prvním utkání sezony v sobotu od 17 hodin v Luhačovicích.

„Derby je pro oba kluby prestižní,“ pronesl Zdeněk Julina, hrající kouč Zlína, který dříve oblékal dres soupeře. „Nemyslím si ale, že se pokopeme,“ dodal Julina s úsměvem. Stejný názor má i předseda Jerevanu Miloš Sláčik. „Jsme z jednoho regionu, zápas proběhne v přátelském duchu,“ předpokládá Sláčik.

Slavičín zaujal v celostátní lize uvolněné místo po Novém Boru a Zlín ho přivítal s otevřenou náručí. V předchozí sezoně tvořil dvojičku se severomoravskou Stonavou, letos právě s krajským rivalem. Z jedenácti turnajů základní části bude Zlín hostit tři stejně jako Jerevan.

„Proti minulému ročníku máme poloviční rozpočet a díky nižším nákladům na cestování ušetříme významnou částku,“ pochvaluje si Julina. Slavičín hospodaří s cifrou lehce na 100 tisíc korun. „Polovinu už jsme zaplatili na startovném, zálohách na pokuty a podobně,“ vypočítal Sláčik.

Oba kluby mají podobné ambice. „Prvotním cílem je postup do play off mezi osm nejlepších,“ řekl Julina, jehož celek obhajuje stříbro. „Chceme se pohybovat uprostřed tabulky, dělat radost sobě i našim fanouškům,“ uvedl slavičínský šéf.

Dalším plánem obou mužstev je práce s mládeží. „Po odchodech Pulkerta a Žoužely dostanou šanci mladí,“ podotkl Julina. „Budeme chtít do týmu zapojit co nejvíce mladých,“ doplnil Sláčik.

Minimálně v úvodu sezony to bude nutnost. Řada hráčů se totiž rekrutuje z velkého fotbalu a podzimní část soutěží končí až v listopadu. Pak se ale mohou fanoušci Jerevanu těšit třeba na Petra Švacha nebo Hnaníčka, kteří hrají druhou ligu, příznivci Zlína zase na Ulmana, kanonýra divizní Spytihněvi.