,,Čekal jsem ještě lepší čas. V silách Symerské bylo zaběhnout pod třiapadesát sekund. To by stačilo na splnění A limitu pro mistrovství Evropy v Berlíně. Ovšem i B limit pro účast v Německu stačil,“ radoval se po závodu spokojený šéftrenér AK Kroměříž Ota Šedý.

,,Alena začala pomaleji. Na mezičase na 200 i 300 metrů zaostávala podle plánu o šest desetin. Proto konkurentka Zdeňka Seidlová měla v čele při srovnání handicapů na začátku cílové rovinky k dobru docela slušný náskok. Symerská však měla drtivý závěr a nakonec svoji největší soupeřku v posledních krocích předstihla,“ upozornil na klíčové momenty Šedý.

Na limit pro start na nadcházejícím ME pošilhávala i zlínská půlkařka Kateřina Hálová, které však o vteřinu utekl, a tak nezopakuje svou více než rok starou účast, tehdy v soutěži družstev.

„Možností na splnění limitu měla Katka více, ale nesešly se všechny potřebné okolnosti. Potřebný čas byl totiž na úrovni jejího osobního rekordu,“ upřesnil trenér a manžel úspěšné zlínské atletky Martin Hála.

„I přes předchozí zdravotní problémy Katka formu měla, ale nesedl jí závod. Přesněji hned tři mílařky v jejím rozběhu totiž zvolily zcela opačné tempo, než které by potřebovala. První půlka totiž byla o deset vteřin pomalejší než druhá,“ označil za klíčové kouč, jehož 36letá svěřenkyně se nakonec musela spokojit s nepopulární bramborovou příčkou.

Právě za trojicí mílařek. „Určitě nepláčeme a jdeme dál bojovat,“ dodal Martin Hála.

Autoři: MARTIN BŘENEK, LUBOMÍR HOTAŘ

Otrokovický fotbalista Tomáš Mlýnek
Mlýnek těží z rad trenéra. Hubník nám předává zkušenosti, říká
Házenkářky Zlína (ve žlutém). Ilustrační foto.
Ve Zlíně skončily Očadlíková s Baumbachovou, posily klub řeší