Specialisté na dlouhé zápasy Šarovy nejprve po třech a půl hodině uhráli plichtu na půdě Řeznovic 9:9. ,,Domácí byli papírovými favority, proto je remíza s celkem od Moravského Krumlova pro nás ziskem," tvrdí jednička Šarov Karel Bojko.

Jeho kolektiv měl ovšem do zápasu velmi dobrý nástup, když vedl 3:0, 5:2, 6:4 a v závěru ještě 9:6. Potom ale Jahůdka prohrál v pěti sadách se Ságlem, Strejček podlehl Horákoví a Křena udolal Nastoupil, a Řeznovice tak zachránily alespoň dělbu bodů.

,,Jihomoravané na konci duelu dokonale využili výhodu domácího prostředí," pronesl po střetnutí Bojko, jenž v singlech postupně porazil Ságla, Horáka, Nastoupila a Kolůcha. Ve Znojmě už se Šarovy neprosadily a v herně druhého družstva soutěže prohrály 5:10.

,,Zlom nastal za stavu 5:5, kdy nezvládli pětisetové bitvy Jahůdka proti Ondrovčákovi a Strejček s Vybíralem. Domácí tým úspěchy v první polovině střetnutí povzbudily a Znojmo už si do konce zápasu zisk výhry pohlídalo," konstatoval zklamaný Bojko.

Znovu se vůbec nedařilo béčku KST Zlín, které doma prohrálo s Opavou a Jeseníkem B shodně 7:10. Proti Slezanům se ovšem zviditelnil Lukáš Jandora, jenž po dlouhé době vybojoval pro svůj celek po skalpech Kudely, Onderky, Wallika a Vícha čtyři singlové body. Alespoň na zisk remízy to však nestačilo.

Výsledky 5. a 6. kola 3. ligy: Skupina D: ŘEZNOVICE – ŠAROVY 9:9. Body Šarov: Bojko 4, Jahůdka, Strejček, Křen, čtyřhry: Jahůdka – Strejček, Bojko – Křen. ZNOJMO – ŠAROVY 10:5. Body Šarov: Bojko 2, Jahůdka 2, Křen. Skupina E: KST ZLÍN B – OPAVA7:10. Body KST B: Jandora 4, Filip Čajka 3. KST ZLÍN B – JESENÍK B 7:10. Body KST B: Filip Čajka 3, Oharek 2, Střelec, čtyřhra: Střelec – Filip Čajka. ⋌(hot)