Při analýze jsme ale došli k závěru, že podmínky ani v budoucnu měnit nebudeme. V seriálu ovšem udělíme pět až sedm divokých karet pro mladší tenisty," vysvětlil ředitel soutěže Jan Nahodil.

Ten se svými spolupracovníky přece jenom chystá několik novinek. ,,V roce 2014 opět uspořádáme osm turnajů plus závěrečný master podnik pro osm nejlepších hráčů. Čtyři turnaje budou v Brumově, dva ve Zlíně a jeden nově také ve Vsetíně.

Premiérově náš okruh zavítá i na Slovensko, kde se v Púchově odehraje jeden turnaj. Kde bude závěrečné masters, se teprve rozhodne. Všechny podniky se budou znovu hrát jenom na antuce," prozradil Nahodil. Ten zároveň věří, že se do oblíbeného měření sil zapojí ještě víc tenisových amatérů nad čtyřicet let.

,,Očekávám zejména příliv tenistů ze Vsetínska a ze Slovenska," plánuje v předstihu hlavní organizátor soutěže.

Letos se do tenisového valašského ATP zapojilo dvaapadesát hráčů z oblasti celé Moravy a také ze Slovenska. Vítězství vybojoval největší favorit Dušan Machala ze Zlína před borci z Valašských Klobouk Janem Nahodilem a Janem Kostkou.

,,Machala je všestranný levoruký tenista, který se prosazoval celodvorcovým pojetím. Byl však bezchybný i na síti. Kostka zase vynikal dobrou fyzickou kondicí a pohybem. Jeho největší zbraní byl obouručný bekhend," hodnotil své největší soupeře Nahodil.

On sám zase sbíral důležité výhry díky trpělivé a pestré hře od základní čáry. A kdo bude podle něj patřit k hlavním favoritům v ATP Valašska 2014?

,,Tradičně Dušan Machala. Pokud bude zdravý, tak Josef Hnaníček ze Štítné nad Vláří. Divokou kartu udělíme Radku Hořákovi z Brumova-Bylnice a také on bude pro většinu soupeřů nebezpečný. Stále se zlepšuje Jan Kostka, nicméně překvapit může kdokoliv další. Na zteč našeho okruhu se chystají i silní slovenští tenisté," tipuje závěrem Nahodil. ⋌(hot)