Tahákem pro diváky tedy bude především výběr lokality. „Kvůli nepříznivým geografickým podmínkám v okolních lesích jsme se rozhodli požádat Obecní úřad v Želechovicích o povolení a podporu akce přímo v centru obce. Tentokrát se nepojede lesem, jak jsme zvyklí, ale trať povede obecní zástavbou s maximálním využitím místního terénu,“ potvrdil pořadatel závodu Jiří Haferník.

Sjezd obcí bude mít jednu technicky hodně vyšperkovanou trať. Její délka se pohybuje okolo 650 metrů. Na závodníky čeká plno umělých překážek, změn povrchu a nádavkem i jeden velký cílový skok. Bikeři se svezou na této trati celkem třikrát v pěti kategoriích. Ostré starty proběhnou tradičně v sobotu od 10 hodin, ale ostré tréninky začnou již o den dřív.

Tím však želechovický program zdaleka nekončí. Diváci se totiž nebudou nudit ani po skončení sjezdu jednotlivců v seriálu WBS. „Rozšíření tratě umožní odstartování disciplíny, která je návštěvníkům nejbližší, a to 4downu, v němž se představí čtyři jezdci v jedné dráze. Pojede se vyřazovacím systémem až do finále. Z každé jízdy postupují dva nejlepší,“ prozradil Haferníks tím, že zázemí celého závodu se bude nacházet v areálu TJ Sokol Želechovice.

Po třech odjetých podnicích se v čele mužské kategorie seriálu WBS nachází Michal Červenka. Zlínský biker dosud získal dvě druhá místa a v předchozím závodě v Podkopné Lhotě svou kategorii opanoval, byť v celkové klasifikaci se před něj dostal ještě fryštácký junior Zdeněk Bělák. Druhé místo drží mezi muži zkušený Tomáš Musil a třetí příčku má pod palcem zlínský David Pala.