„Pokud to zvládneme za tři body, bude do pro nás odrazový můstek, ale Pardubice se sami neporazí. Musíme se na utkání důkladně připravit a svalit je. Bude to pro nás další těžký zápas,“ říká krajní obránce či záložník týmu FC TRINITY Martin Fillo.

Ševci vyhlížejí nadcházející ligový duel s nadějí a optimismem. Poslední dva duely zvládli herně, ale brali v nich jen po bodu, tentokrát musí ke slušnému výkonu přidat i nadstavbu podobě vstřelených branek.

„Čeká nás velmi důležité utkání. Cíl je jednoznačný: chceme s Pardubicemi doma zvítězit a získat první výhru v soutěži. Víme, v jaké situaci soupeř přijede. Dva zápasy se mu výsledkově nepovedly, dostal deset gólů. Určitě bude vycházet z defenzivy a snažit se nechybovat. Klíč k našemu úspěchu bude v tom, abychom navázali na slušnou obrannou práci z Teplic a přidali k tomu lepší hru dopředu. V ní pak efektivitu a důraz v koncovce," uvedl zlínský trenér Jan Jelínek.

Východočeši se na startu sezony trápí. Zdolali sice Liberec 2:1, ale jinak prohráli čtyři z pěti kol, z toho poslední dvě s celkovým skóre 0:10.

Předminulý týden utrpěli na Slavii svůj nejhorší debakl v ligové historii 0:7, v sobotu doma v azylu v pražském Ďolíčku podlehli Mladé Boleslavi 0:3.

Se třemi vstřelenými brankami mají nejhorší útok v lize a s 15 inkasovanými góly zároveň nejhorší obranu.

„Pro nás je to velké zklamání. Není to dobré,“ přiznal po posledním nezdaru pardubický kouč Jaroslav Novotný.

Kvůli neuspokojivým výsledkům v úvodu ligy byl společně se svým dlouholetým parťákem Jiřím Krejčím od mužstva odvolán. Poslední celek nejvyšší soutěže dočasně převzal dosavadní trenér třetiligového B-týmu Pavel Němeček.

„Změnu jsem v pondělí před dopoledním tréninkem oznámil hráčům, které čekají v tomto týdnu dvě důležitá utkání. Oběma trenérům děkujeme, odvedli u týmu kus práce, týmu jsme ale chtěli dát novou energii,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Vít Zavřel.

Pardubičtí činovníci nyní řeší konečném obsazení pozic hlavního trenéra i asistenta u prvního týmu.

Čtyřicetiletý Němeček poprvé povede Východočechy dnes ve Zlíně, který spolu s Jabloncem jako jediný tým v nové ligové sezoně ještě nezvítězil.

„Chci, aby tým působil kompaktně, hlavně směrem dozadu. Ve výkonu by měla být znát herní odvaha a musíme být důraznější v pokutovém území. Představu o sestavě mám, ladím ji se sportovním manažerem Martinem Shejbalem. Doufáme, že nám do ní nezasáhnou nějaká zranění," uvedl nový trenér Pardubic Pavel Němeček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...