Po necelých dvou letech opouští první tým Panterů Karel Ševčík, jehož dočasně zastoupí stávající kondiční trenér Martin Hála a kouč juniorů Michal Kvapil.

„O novém trenérovi klub nyní jedná,“ potvrdil hrající předseda klubu a kapitán prvního týmu Karel Ševčík.

Už v televizním duelu se Spartou (6:7 v prodl.) pronikla na svět informace, že Karel Ševčík pracuje od Nového roku v Otrokovicích bez smlouvy. Vše vyvrcholilo o víkendu, kdy hlavní trenér Panterů neodjel s týmem k utkání do Prahy s Bohemians (5:6 po sam. náj.).

„I přes uspokojivé výsledky, jsme se dohodli s Karlem Ševčíkem dohodli v další spolupráci na nejvyšší úrovni nepokračovat,“ upřesnil Ťopek bez dalšího vysvětlení.

„Nerozcházíme se ve zlém. Karel udělal pro Pantery velký kus práce a věnoval značné úsilí posunu klubu, a za to mu patří velké díky. Proto jsme se dohodli, že v práci se starším žáky bude prozatím pokračovat,“ dodal Ťopek.

Úspěšný florbalový kouč Karel Ševčík, který ovšem většinu své kariéry věnoval hokeji, dlouho bez práce v superlize nezůstal. Po prosáknutí informace o odchodu od Panterů se mu na stole sešlo hned několik nabídek z nejvyšší soutěže, aby se nakonec rozhodl přijmout vzdálenostně tu nejbližší – pomoci k medailovému úspěchu Vítkovicím. Zde nastoupil již v úterý odpoledne coby asistent trenéra Pavla Bruse.

„Na angažmá v Otrokovicích budu vždy vzpomínat jen v dobrém. Velmi si vážím nabídnuté šance a jsem rád, jaký kus práce jsme společně za sebou nechali. Nyní je ale přede mnou jiná, další etapa a je mi ctí, že jsem dostal nabídku dál pracovat ve vrcholovém florbale. S pokorou jsem v Ostravě připraven se dál učit a třeba střípkem pomoci Vítkovicím k úspěchu,“ poznamenal Ševčík, jenž na sever rozhodně nejde ze zjištných důvodů.

„Pokud se Vítkovicím podaří některou z medailí, v což pochopitelně věřím, jsem rozhodnut si ji nenechat a věnovat ji či případný výtěžek z ní na charitativní účely,“ dodal rozhodně Karel Ševčík.