Po necelých dvou letech opouští první tým Panterů Karel Ševčík, jehož dočasně zastoupí stávající kondiční trenér Martin Hála a kouč juniorů Michal Kvapil.

„O novém trenérovi klub nyní jedná,“ potvrdil hrající předseda klubu a kapitán prvního týmu Karel Ševčík.

Už v televizním duelu se Spartou (6:7 v prodl.) pronikla na svět informace, že Karel Ševčík pracuje od Nového roku v Otrokovicích bez smlouvy. Vše vyvrcholilo o víkendu, kdy hlavní trenér Panterů neodjel s týmem k utkání do Prahy s Bohemians (5:6 po sam. náj.).

„I přes uspokojivé výsledky, jsme se dohodli s Karlem Ševčíkem dohodli v další spolupráci na nejvyšší úrovni nepokračovat,“ upřesnil Ťopek bez dalšího vysvětlení.

Trenér Karel Ševčík
Florbaloví Panteři už bez trenéra brali na Bohemce bod

„Nerozcházíme se ve zlém. Karel udělal pro Pantery velký kus práce a věnoval značné úsilí posunu klubu, a za to mu patří velké díky. Proto jsme se dohodli, že v práci se starším žáky bude prozatím pokračovat,“ dodal Ťopek.

Úspěšný florbalový kouč Karel Ševčík, který ovšem většinu své kariéry věnoval hokeji, dlouho bez práce v superlize nezůstal. Po prosáknutí informace o odchodu od Panterů se mu na stole sešlo hned několik nabídek z nejvyšší soutěže, aby se nakonec rozhodl přijmout vzdálenostně tu nejbližší – pomoci k medailovému úspěchu Vítkovicím. Zde nastoupil již v úterý odpoledne coby asistent trenéra Pavla Bruse.

„Na angažmá v Otrokovicích budu vždy vzpomínat jen v dobrém. Velmi si vážím nabídnuté šance a jsem rád, jaký kus práce jsme společně za sebou nechali. Nyní je ale přede mnou jiná, další etapa a je mi ctí, že jsem dostal nabídku dál pracovat ve vrcholovém florbale. S pokorou jsem v Ostravě připraven se dál učit a třeba střípkem pomoci Vítkovicím k úspěchu,“ poznamenal Ševčík, jenž na sever rozhodně nejde ze zjištných důvodů.

„Pokud se Vítkovicím podaří některou z medailí, v což pochopitelně věřím, jsem rozhodnut si ji nenechat a věnovat ji či případný výtěžek z ní na charitativní účely,“ dodal rozhodně Karel Ševčík.

Panthers Otrokovice vs. Sparta Praha
Panteři v televizním duelu srovnali z 3:6 na 6:6. Padli v prodloužení