Stříbrnou pozici získal s pětatřicetisekundovou ztrátou Martin Holiš (Česká spořitelna Accolade), třetí místo obsadil obhájce loňského prvenství na Valašsku Martin Hečko (Valachbajk Team, 1:19:42). Michal Krčma z klubu OD Morava Holešov skončil čtvrtý (1:21:48), Michal Macek (VRV Team) bral za čas 1:22:07 v konkurenci 81 duatlonistů pátou příčku.

,,V prvním běhu jsem se držel ve vedoucí tříčlenné skupině. Na kole v prvním kopci odpadl Martin Hečko a my jsme s Holišem až do osmého kilometru spolupracovali. Ovšem poté jsem na náročné kopcovité trati zrychlil tempo a díky němu jsem se od mého největšího soupeře odpoutal. Ve druhém běhu už jsem si náskok na první pozici bez problémů kontroloval," popsal rozhodující momenty závodu mužů Radoslav Šíbl. Ten na Valašsko přijel z Fryštáku na kole a proto si ani neodvezl jednu z hlavních cen. ,,Pro litr slivovice se do Kunovic při nejbližší možné příležitosti vrátím," prozradil ještě Šíbl.

Na Valašsku byly úspěšné i regionální ženy. Mezi něžným pohlavím dominovala zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team, 1:31:47)), před Martinou Novotnou (Rusava Bike Team, 1:36:42). Bronzovou příčku vybojovala Svatava Kučná z klubu 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem (1:42:25).

,,V letošním Kunovickém miniduatlonu jsem chtěla obhájit loňské prvenství," přiznala před startem Helena Kotopulu. Ta si však uvědomovala, že Novotná a Kučná jsou velmi zdatnými soupeřkami. ,,Obě jsou výborné bikerky. Nicméně už po úvodních 500 metrech prvního běhu jsem se probojovala na první pozici a tu se mi podařilo udržet i po jízdě na horském kole. Na něm jsem si ale dávala při nebezpečných sjezdech pozor. Ovšem, jakmile jsem slezla z kola, tak jsem si byla téměř jistá, že i letos závod v Kunovicích vyhraju. Proto jsem si druhý běh už užívala," pochvalovala si Kotopulu.

Autor: Lubomír Hotař