V podniku dlouhém 38 kilometrů, který byl rozložený do dvou okruhů na trati mezi Sazovicemi, Hostišovou, lesem nad Mladcovou, kolem Fryštáku, přes Rackovou, znovu Hostišovou, Mysločovicemi, cykloparkem v Mysločovicích, s cílem opět v Sazovicích, dosáhl času 1:42:12. Druhý v pořadí Pavel Žák (Kolovna KM-BT Morkovice) za ním v cíli zaostal o 5 minut a 51 sekund, bronzovou příčku vybojoval za čas 1:48:41Tomáš Gracla z Napajedel.

 ,,Blátivý terén mi vyhovoval. Navíc jsem téměř celou trať znal, protože na ní často trénuji,“ přiznal Radoslav Šíbl.

 Ten se od startu pohyboval na čele společně s Pavlem Žákem. ,,Jeli jsme v rozumném svižném tempu. Pavel ovšem několikrát zrychlil. Jeho nástupy jsem však pokaždé zachytil. Zhruba kilometr před cílem na trailových pěšinách se můj největší soupeř pokusil závod definitivně rozhodnout. Na chvíli mi také poodjel. Záhy ale měl na jednom velmi kluzkém dřevěném mostku pád. Díky tomuto nepříjemnému momentu jsem se posunul na první příčku a na ní jsem už zůstal,“ upozornil n rozhodující momenty závodu Šíbl.

    Závod žen ovládla úřadující mistryně republiky v utramaratonu horských kol Lucie Skřivánková (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:59:44). Stříbrná Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team) byla v cíli pomalejší o pětapadesát sekund. Třetí skončila Monika Klimešová (Endeka Bassta Team, 2:07:15).

,,Trať do poslední chvíle nebyla odtajněná. Já jsem předpokládala, že se závod pojede po asfaltové a šotolinové silnici. Proto mě překvapilo, že se konal na bikerovém okruhu v lese, kde bylo hodně bahna,“ divila se Lucie Skřivánková.

Ta situaci trochu podcenila a dostatečně si nenafoukala kola. ,,V terénu mi to dost klouzalo. V prvním okruhu proto byla Martina Novotná lepší. Na začátku druhého kola jsem ji ale sjela, ovšem v následném sjezdu jsem měla pád a Martina se znovu dostala na první příčku. Nakonec jsem se necelý kilometr před cílem v cykloparku v Mysločovicích, kde jsem byla rychlejší a tento úsek jsem zvládla líp technicky než Novotná, přece jenom probojovala na zlatou pozici,“ radovala se Skřivánková.

Závod hodnotila i jedna z hlavních organizátorek Martina Doleželová.

,,Hlavním záměrem našeho sazovického podniku bylo nabídnout další sportovní aktivitu mateřské organizace Neo Cup, která už šest let na podzim pořádá fotbalové turnaje s doprovodným programem. Výtěžek z nich vždy putuje do zlínské porodnice na neonatologické oddělení,“ vysvětlovala, proč se konal nový bikerový závod v Sazovicích Doleželová.

Tu potěšili všichni účastníci, diváci, zájem sponzorů a hlavně pomoc hlavního generálního partnera FORCE závody horských kol.

 ,,Bez tohoto partnera bychom nemohli v tak velkém měřítku celou akci vůbec připravit. Z FORCE nám půjčili veškeré vybavení na závod, pro vítěze darovali velmi hodnotné ceny a navíc přispěli finanční částkou 25 000 Kč přímo neonatologii ve Zlíně,“ děkovala jedna z pořadatelek sportovního dne v Sazovicích.

Doleželové udělal radost také zájem dospělých i dětí.  ,,Velmi si cením hlavně všech dětských závodníků a jejich rodičů. Ti i přes nevlídné počasí přišli a přijel akci podpořit a trpělivě čekali na start svých kategorií. Děti si kromě závodů v pěti kategoriích dopoledne mohly ještě prohlídnout hasičské auto, projet na ponících, zasoutěžit, proběhnout na překážkové dráze. Odpoledne proběhlo taneční vystoupení TyMy z Holešova, baletu a folklórního kroužku Zrníčko, dále pak krasojízda a břišní tanečnice a workshopem. Další slíbené aktivity jsme však museli kvůli dešti zrušit. Zorganizovali jsme ale ještě autogramiádu Petra Čajánka a Jakuba Šlahaře a koncert Jana Bendiga,“ prozradila Martina Doleželová.

Závodu FORCE Neo Bike pořádaným klubem Bike Team Sazovice z. s. se ve všech kategoriích zúčastnilo 238 příznivců horských kol.

 ,,Výtěžek akce BT Sazovice věnuje charitativní sbírce Neo Cup podporující předčasně narozené děti ve zlínské porodnici. Neonatologickému oddělení ve Zlíně jsme zaslali 90 000 Kč,“ informovala závěrem za celý Bike Team Sazovice Doleželová.  

VÝSLEDKY ZÁVODU NA 10 KILOMETRŮ:

Muži:

1. Jan Hyneček (TUFO CykloZákladna Otrokovice) 19:30.

2. Ondřej Matula (TUFO CykloZákladna Otrokovice) 20.33.

3. Šimon Konečný (TUFO CykloZákladna Otrokovice) 21.41.

Ženy:

1. Lenka Černá (HBT Zlín) 25:21.

2. Anna Lebedová (Cyklokroužek Zlín) 25:23.

3. Eliška Drongová 28.08.

VÍTĚZOVÉ DĚTSKÝCH KATEGORIÍ:

Matouš Polách, Terezie Paracková, Josef Gaja, Laura Vaňharová, Tomáš Grygar, Karolína Černá, Vojtěch Hýžďal, Sára Škubalová.